Sociální sítě
Nahoru

Mistrovství republiky STIHL TIMBERSPORTS zná své vítěze

Včera, v sobotu 29. června, se za nádherného počasí uskutečnilo v areálu Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm finále Mistrovství republiky STIHL TIMBERSPORTS 2019. Dvanáct nejlepších českých sportovních dřevorubců, se utkalo před zraky více než dvou tisícovek fantastických diváků.

Trojice nejlepších MČR STIHL TIMBERSPORTS – Roušal, Kalina, Komárek

Mistr republiky Martin Roušal se zároveň kvalifikoval na listopadové mistrovství světa jednotlivců, které se ve dnech 1.-2.11.2019 poprvé v historii uskuteční v České republice, v Průmyslovém paláci v Praze. Spolu s ním se do národního týmu pro soutěž družstev nominovali druhý Martin Kalina, třetí Martin Komárek, Leoš Klíma, Jan Holub a junior Matyáš Klíma.

Matyáš Klíma v disciplíně Underhand Chop

Martin Roušal svedl v mistrovském závodě vyrovnaný souboj s matadorem českého týmu, mnohonásobným medailistou ze světových šampionátů, Martinem Komárkem. V těsných soubojích v disciplínách se sekerou a v souboji se sériovou motorovou pilou Roušal podlehl Komárkovi vždy o pár desetin sekundy, aby po osobním rekordu v disciplíně Single Buck, řezání jednomužnou dvojručnou pilou, dotáhl bodové manko na rozdíl pouhých čtyř bodů. Martin Komárek pak dominoval v disciplíně Springboard a zdálo se, že o titulu mistra republiky je rozhodnuto. Jenže v poslední šesté disciplíně Hot Saw, řezání kmene extra silnou motorovou pilou, Martin Komárek chyboval, byl diskvalifikován a propadl se na konečné třetí místo. Martin Roušal tak po loňském druhém místě usedl na pomyslný český trůn a nominoval se na listopadové pražské Mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS.

Jan Holub a springboard

Myslím, že diváci museli být spokojeni, protože s Martinem Komárkem jsme zde předvedli opravdu vyrovnaný souboj. Přípravě na vrchol sezony jsem obětoval celý rok, trpěla tím rodina a nejbližší, ale nakonec se vše podařilo a za vítězství jsem opravdu rád. Musím samozřejmě poděkovat osobním partnerům a sponzorům, bez nich by to prostě nešlo.“ zhodnotil své vítězství skromně osmadvacetiletý Martin Roušal a k nominaci na mistrovství světa dodává: „Jsem samozřejmě hrozně rád, že budu na mistrovství světa reprezentovat Českou republiku, ale zároveň to beru jako obrovský závazek. Pokusím se připravit, jak nejlépe to bude možné, aby to v Praze stálo za to!

Bronzový Martin Komárek v disciplíne Single Buck

Více z rubriky Sport

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.