Sociální sítě
Nahoru

Netradiční koncept hybridní jachty od společnosti Vripack

Nejen hybridní vozy zažívají revoluci, podobně je tomu také u hybridních jachet. Známá nizozemská jachtařská společnost Vripack nedávno představila novou, 56metrovou hybridní jachtu, kterou by měla v budoucnu vyrábět německá firma Nobiskrug.

I když na první pohled může tato jachta vypadat „obyčejně“ a stejně, jako každá jiná, stačí se pozorně zaměřit na detaily a ihned zjistíte, že se jedná o designérský skvost. Z některých úhlů pak jachta může působit až asymetricky.

Převisy palub na zádi jachty fungují jako skvělý kryt před sluníčkem či nepříznivým počasím. Součástí jachty je i garáž pro menší lodě a vodní skútry. Asymetrický trup by měl být vyroben z oceli a měl by mít hliníkovou nástavbu. Díky bočním stěnám ze skla, bez použití jakýchkoliv kovů, se loď vzdaluje od všech tradičních návrhů jachet.

Hybridní pohon by jachtu mohl pohánět rychlostí až 14 uzlů (zhruba 26 kilometrů za hodinu). Zatímco většina ostatních jachet se svou velikostí a uspořádáním přizpůsobuje velikosti motorů, tato jachta byla postavena opačným směrem. Velikost motoru je dána rozměry jachty. Společnost tak musela při návrhu jachty hodně inovovat a podařilo se ji navrhnout speciální ploché motory.

Otázkou je, kdy se tento koncept promění v realitu. Nicméně pokud tomu tak bude, je pravděpodobné, že si tato loď odnese spoustu ocenění z jachtařských přehlídek, a to nejen díky svým technologiím, ale hlavně díky výraznému designu.

Více z rubriky Jachty

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.