Sociální sítě
Nahoru

Značka Vollebak je jedním z největších inovátorů v oděvnictví

Pokud jste ještě neslyšeli o značce Vollebak, brzo tomu určitě bude jinak. Název značky se dá z vlámštiny přeložit jako výraz „jít ven“. Jedná se o tříletý start-up, který se věnuje nejen chytrým a funkčním oděvům, ale dodává módě zcela nový rozměr.

Značku založili bratři Steve a Nick Tidballovi z Británie. I když žádné zkušenosti s módou z dřívějška neměli, rozhodli se do tohoto odvětví vydat. Jejich cílem bylo oděvní průmysl trochu inovovat, a tak do něj přidali vědu a technologie, aby společně tvořili budoucnost outdoorového vybavení.

Jeden z jejich prvních výtvorů byla solárně nabíjená bunda s fosforeskující směsí. Ta se objevila v magazínech jako Time a získala spoustu nejrůznějších ocenění, včetně ceny za nejlepší vynález roku 2018.

Bunda je vyrobena z citlivých fosforeskujících materiálů, které lze pomocí slunečních paprsků a jiných zdrojů světla nabít. Po nabití krásně a zářivě svítí. Je navíc vodotěsná, pružná, vysoce prodyšná, a dokonce tak měkká a lehká, že ji pohodlně můžete sbalit třeba do ruky. Její cena se pohybuje okolo 9 000 Kč.

„Ať už je to Apple nebo Tesla, v každém průmyslu je někdo, kdo tvoří budoucnost celého odvětví, ale v módě jsme nikoho takového neviděli, tak jsme si řekli, že to uděláme my,“ nechal se slyšet Steve Tidball.

Steve se s bratrem rozhodl vytvořit módu, která se bude nosit déle, než jednu sezónu a použít materiály, které předtím nikdo jiný nepoužil. V jejich portfoliu tak kromě svítivé bundy nechybí třeba mikina Relaxation Hoodie: Blackout Edition, která tvoří jakousi „izolační nádrž“ – zahřeje vás jako spací pytel a uzavře vás před okolním světlem a hlukem. Skvěle se tak hodí třeba na dlouhé lety. Její cena se v přepočtu pohybuje okolo 9 300 Kč.

Velkým hitem je také grafenová bunda. Grafen je supertenká forma uhlíku a taktéž druhý známý nejpevnější materiál na světě. Díky přidání grafenu do nylonu vznikla možnost vést a regulovat teplotu v těle a udržet tělo pod oděvem v normě a v těch nejlepších podmínkách. Její cena se pohybuje okolo 20 000 Kč.

Více z rubriky Móda

 • Pamlsky Brit Functional Snack se staly Produktem roku

  Mezinárodní ocenění Produkt roku 2019/2020, které uděluje již druhým rokem magazín PET worldwide producentům zboží pro domácí mazlíčky, získaly pamlsky Brit...

  Jan Pešek2.7.2020
 • Limitovaná kolekce Runway

  Přeneste se do vzrušujícího světa módní přehlídky. Módní značka Pietro Filipi v letošní kolekci jaro/léto 2020 představila exkluzivní limitovanou kolekci Runway,...

  Marek Zelený8.6.2020
 • Den dětí je za dveřmi

  Mezinárodní den dětí, který slavíme 1. června již 70 let, se blíží. Každý rodič se tak ocitá v situaci, ve které...

  Marek Zelený28.5.2020
 • Se psem v dlouhých chvílích: Buďte spolu aktivně

  V těchto dnech se více než kdy jindy ukazuje, jak úzce propojení jsme s přírodou a jak jsme závislí na zdravém...

  Marek Zelený25.5.2020
 • Pohodlná elegance do práce i pro volný čas

  Montblanc se vrací ke své nadčasové kožené kolekci a přichází s novým typem kůže. Kolekce vyniká nejen jemností na dotek, ale...

  Jan Pešek22.5.2020
 • Červená je pro mě nová černá: Kateřina Geislerová

  Je jednou z mála českých návrhářek, kterým se podařilo uspět v Paříži. Vrátila se do Prahy, kde má nyní již několik...

  Karolína Steinbergerová21.5.2020
 • Louis Vuitton na výlohách vítá příchod léta

  Duha, která vzniká po bouřce, jak paprsky slunce procházející mraky na obloze, je symbolem naděje a začátku nového dobrodružství. Od konce...

  Jan Pešek20.5.2020
 • Rowenta odhalila novinky pro domácí péči o vlasy

  Značka Rowenta přichází s exkluzivní řadou Ultimate Experience pro dokonalou úpravu vlasů. Seznamte se s profesionální žehličkou, rotačním kulmofénem a vysoušečem...

  Marek Zelený5.5.2020
 • Lásky čas je tu

  Potěšte svého partnera novým pánským zastřihovačem vousů – prvomájový večer je pro takový dárek jako stvořený. Díky jedinečnému hybridnímu zastřihovači vousů...

  Marek Zelený1.5.2020
Objevte naše časopisy
 • Topclass
  Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
 • Rezidence
  Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
 • Villa Journal
  Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.