Sociální sítě
Nahoru

Po prázdninách do divadla aneb Národní divadlo zahájí již 137. sezónu

Během letních prázdnin má „dovolenou“ také většina kulturních domů v Česku a hraje se jen několik speciálních představení. Za pár dní však divadelní prázdniny končí a například Národní divadlo zahájí již úctyhodnou 137. sezónu.

Ta odstartuje v úterý 3. 9. v 15 hodin již tradičně odpoledním happeningem na náměstí Václava Havla v Praze. Letošní program s názvem ND fest bude přehlídkou hudebních skupin, v nichž působí umělci ze všech souborů ND. Pokud patříte mezi fanoušky kultury, rozhodně byste zde neměli chybět.

Odpoledne nejprve otevřou Buchty a loutky svou slavnou pohádkou Neposlušná kůzlátka. Následovat bude vystoupení kapely HORNY BACH, v níž se představí členové Baletu ND – Kristina Kornová, Morgane Lanoue, Marek Svobodník, Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar a Matěj Šust. Uvedou mj. své skladby Horny Bach z ND strach, Looper či Love Song.

Následovat bude vystoupení operní skupiny Il Bohemo, kterou tvoří Igor Loškár, Zdeněk Plech, Barbora Řeháčková a Pavel Švingr. Těšit se můžeme třeba na skladbu Skyfall od Adele nebo Vrať se mi zpět (I believe in you) zpěvačky Céline Dion. Závěr odpoledne bude patřit brněnské skupině Golden Delicous, s níž jako speciální hosté vystoupí herci Činohry ND Veronika Lazorčáková, Anna Fialová a Radúz Mácha. Moderátor Filip Rajmont vyzpovídá ředitele ND a umělecké šéfy jednotlivých souborů, kteří prozradí, nač se diváci mohou v nadcházející sezoně těšit. Během odpoledne budou také probíhat tvůrčí dílny pro děti v rámci ND+, roztočí se kolo štěstí, otevřeme Národní poštu a socha na piazzetě se dočká nového kostýmu – tentokrát bude proměněna v Carmen.

Více z rubriky Akce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.