Sociální sítě
Nahoru

Grand opening party na znovu vzkříšené Občanské plovárně

Pozvání na slavnostní otevření nově zrekonstruovaného historického objektu a nyní hlavně česko-francouzské restaurace a eventového prostoru Občanské plovárny přijalo spousta vzácných hostí a osobností ze sportovního, kulturního, politického a společenského života. Občanská plovárna již od svého vzniku v roce 1840 patřila k tradičním místům Prahy sloužící pro odpočinek a sport, ale také pro konání kulturních a společenských akcí.

Slavnostním večerem hosty provázel sympatický Lukáš Hejlík, autor kultovní Gastromapy, herec, moderátor a gastronomický nadšenec. Hosté si mohli během celého večera pochutnávat na specialitách místní česko–francouzské kuchyně, nechyběli ani šneci, ústřice, ryby či klasická kachna se zelím. Občanské Plovárně se navrací lesk a navazuje na to nejlepší ze své historie a opět se stává výjimečným místem pro odpočinek a gurmánské zážitky.

Koneckonců oblibě se zde během dlouhé historie těšilo několik restauračních zařízení, a to především díky své okouzlující poloze v centru města s výhledem na řeku a na Staré Město. Tohoto směru se drží i nový koncept Občanské plovárny a pod taktovkou dvou mladých českých kuchařů, Jana Mužátka mladšího a Filipa Hoška, zde vzniká zcela nová restaurace založena na kombinaci české a francouzské kuchyně.

Oba tito kuchařští nadšenci vystudovali prestižní kulinářský Institut Paula Bocuse v Lyonu a nabízejí zkušenosti z obou kuchyní. Těší se na přípravu české i francouzské klasiky v nových neotřelých kombinacích.

Mezi nejdůležitější hosty večera patřil například primátor hlavního města Prahy Mgr.Zdeněk Hřib, starosta Prahy 7 Mgr.Čižinský nebo Mgr.Vladan Brož, radní Prahy 1. Pozvání na velkolepou akci v prostorách, které prošli velmi citlivou rekonstrukcí přijal i Mgr. Jan Chabr – radní Magistrátu hl.m. Prahy, Doc.Mudr. Jan Měšťák či Prof. MUDr.Jan Pirk, DrSc.

Samozřejmě nechyběly slavné tváře, jako je Jaromír Jágr, Tatiana Gregor Brzobohatá, Nikol Švantnerová, Miroslav Donutil, Miloš Zapletal, Varhan Orchestrovič Bauer, Anna Kadeřábková, Sagvan Tofi nebo hudební skupina Support Lesbiens.

Vzkříšení Občanské plovárny, která je neodmyslitelnou součástí Prahy, na kterou starší generace vzpomíná s nostalgií a mladá na ni téměř zapomněla si nenechala ujít ani Emma Smetana s manželem Jordanem Hajem, zpěvák Adam Mišík nebo třeba Pavla Vrbová, Renata Langmanová, Jiří Adamec, známí influenceři Michaela Leitnerová alias B.á.b.i.k.a, Aneta Chovanová alias Andula, Dominika Meldíková alias Mama Domisha, The Sikls, Michal Štefl – Dads guide.

Více z rubriky High society

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.