Sociální sítě
Nahoru

Cestovní sluchátka Sennheiser PXC 550-II nabízí špičkový zvuk

Společnost Sennheiser odhalila v rámci veletrhu IFA nástupce uznávaných cestovních sluchátek PXC 550. Nový model PXC 550-II neslevuje z vysokých nároků na zvuk, což dokládá i frekvenční rozsah 17 Hz – 23 kHz a podpora kodeků aptX, aptX LL i AAC. Milovníci hudby se tak mohou těšit na kontrolovaný bas i křišťálově čisté výšky bez ohledu na to, zda používají systém Android nebo iOS. Díky novému režimu aktivního potlačení okolních ruchů Anti-Wind si posluchači užijí oblíbenou funkci bez problémů i při větrných podmínkách.

Nabídka ovládacích prvků byla rozšířena o dedikované tlačítko pro spuštění elektronických asistentů Amazon Alexa, Google Asistent a Apple Siri. V kombinaci s precizními mikrofony Sennheiser se tak uživatelé dostanou ke všem oblíbeným funkcím během okamžiku, aniž by museli vyndat telefon z kapy. Pro ovládání přehrávače i telefonních funkcí jsou sluchátka opatřena dotykovou plochou na pravé mušli. Příjemným detailem je i automatické spuštění sluchátek při jejich rozložení a pozastavení reprodukce ve chvílích, kdy je majitel sejme z hlavy.

Sennheiser PXC 550-II nabízí uživatelům perfektně vyrovnaný zvukový projev. Podpora kodeků aptX a AAC umožní bezeztrátový přenos hudby v CD kvalitě a frekvenční rozsah sluchátek dokonce přesahuje možnosti běžného lidského sluchu. Technologie aptX Low Latency přitom zajistí perfektní synchronizaci obrazu a zvuku. Revoluci v oblasti technologií pro potlačení okolního hluku představuje režim Anti-Wind. Ten dá zapomenout na rušivé zvukové artefakty vznikající při použití tradičních systémů potlačení okolního hluku ve větrném počasí.

Uživatelé jistě ocení i intuitivní ovládání pomocí dotykové plochy na pravé mušli sluchátek. To je doplněno o dedikované tlačítko pro spuštění digitálních asistentů Amazon Alexa, Google Asisstant a Apple Siri. Sennheiser PXC 550-II navíc samy rozeznají usazení na hlavě posluchače a v případě sejmutí pozastaví přehrávání. Potěší i automatické spuštění při rozložení sluchátek k poslechu.

Novinka je opatřena bohatým polstrováním hlavového mostu potaženým syntetickou kůží. To platí i pro ergonomicky tvarované náušníky. Precizní zpracování a moderní materiály zajišťují nadstandardní pohodlí i pro zaoceánské lety. Tomu odpovídá i 20h výdrž baterie v případě použití technologie Bluetooth. Ta s připojením prostřednictvím konektoru Jack a využitím potlačení okolního hluku narůstá na celých 30 hodin. Uživatelé se tak nemusí obávat vybité baterie ani v případě, že by se rozhodli obletět najednou celou zeměkouli.

Více z rubriky Hi-end audio

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.