Sociální sítě
Nahoru

Nový model Škoda Kamiq dostane prémiovou výbavu Monte Carlo

Fanoušci české automobilky Škoda se mohou radovat. Taktéž nejnovější městské SUV bude k dostání s prémiovou výbavou Monte Carlo. Ta má nyní premiéru na mezinárodním autosalonu (IAA) ve Frankfurtu, který odstartoval 10. září.

Dynamickými černými designovými prvky sportovně-lifestylové výbavové varianty Monte Carlo se nejnovější SUV značky Škoda odkazuje na úspěšnou soutěžní historii značky, a navíc nabízí rozsáhlou standardní výbavu. Právě nyní je tento model k vidění na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, který potrvá až do 22. září. Na trh bude model uveden ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.

Vrcholný výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozici se všemi motory této modelové řady. Vedoucí oddělení ŠKODA Design Oliver Stefani říká: „Nová Škoda Kamiq je typické SUV značky Škoda, zároveň ale díky originálním designovým prvkům, jako jsou dělené přední světlomety, zdůrazňuje vlastní tvář. Černé designové prvky verze Monte Carlo posilují svébytný charakter a díky nim je ještě atraktivnější pro mladší cílové skupiny zákazníků. Sportovní vzhled, odvolávající se na naše úspěšné soutěžní vozy, a praktičnost tohoto chytrého městského SUV tvoří dokonalou kombinaci.“

Monte Carlo je synonymem lesku a slávy Monackého knížectví i velké sportovní historie slavné rallye, která se tu pořádá už od roku 1911 a na níž Škoda do dnešních dní slaví řadu úspěchů. Limitovaná série modelu Škoda Popular získala v roce 1936 jako první model automobilky přízvisko Monte Carlo.

Černé designové prvky dodávají vozu sportovní charakter. Vedle charakteristických dvoudílných Full-LED-předních světlometů dodává modelu výrazný dynamický vzhled i leskle černý rámeček masky chladiče. Prvky předního nárazníku jsou černé, stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek, střešní nosič, prahy a nápis Škoda, provedený v jednotlivých písmenech a umístěný uprostřed pátých dveří.

V sériové výbavě vůz nabídne sedmnáctipalcová a volitelně osmnáctipalcová černá kola z lehké slitiny ve speciálních designech pro variantu Monte Carlo. Součástí výbavy jsou i tónovaná skla Sunset nebo panoramatické střešní okno. Sportovní vzhled nového vrcholného provedení modelu Kamiq, které identifikuje také speciální plaketa, doplňuje černý zadní difuzor a full-LED-zadní skupinové svítilny.

V interiéru nabídne řidiči a spolujezdci sportovní sedadla ve speciálním designu, která jsou výškově nastavitelná a disponují integrovanými hlavovými opěrkami. Multifunkční sportovní volant je potažený perforovanou kůží a stejně jako hlavice řadicí páky a madlo páky ruční brzdy je obšitý červeným stehem. Červené je i ambientní LED osvětlení, které osvětluje středový panel, odkládací schránky ve dveřích, kliky dveří a prostor pro nohy. Kromě toho disponuje model i LED-čtecími lampičkami. Dekorační lišty a přístrojový panel mají specifický design, výdechy ventilace v přístrojové desce mají chromový dekor, kryty pedálů mají hliníkový design. Interiér doplňují speciální koberečky, nápisy Kamiq na prahových lištách a černý strop.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.