Sociální sítě
Nahoru

Supersporťák De Tomaso P72 nabídne zajímavý design

Mnoho dnešních supersportovních aut se vyznačuje spíše hranatými a ostrými tvary. De Tomaso P72 jde však úplně jiným směrem, a nejen díky tomu se jedná o velmi unikátní automobil.

Dominantou tohoto vozu jsou oblé tvary, zajímavě řešený exteriér a měděné prvky. Na první pohled zaujmou také přední světlomety, které vystupují z robustních blatníků.

De Tomaso Automobili je ne moc známý italský výrobce sportovních vozů se sídlem v Modeně. Ve světě se proslavil třeba díky modelům Mangusta z roku 1960 a Pantera z roku 1970. Také model P72 je inspirován minulostí značky a má vycházet a skládat poctu modelu Shelby De Tomaso P70, který byl vyroben jen v jednom exempláři a po neshodách designérů zašlapán do země.

Značka prozatím neprozradila detaily ohledně motorizace tohoto vozidla, ale fanoušci odhadují, že půjde o pětilitrový osmiválec, který použila například značka Ford do posledního modelu GT. Ford byl totiž několikaletým vlastníkem značky De Tomaso a nadále s ní spolupracuje a dodává některé součástky.

Co však víme na sto procent je, že bude vyrobeno pouze 72 kusů tohoto modelu a cena by se měla pohybovat někde okolo 841 000 dolarů, což je v přepočtu zhruba 19 700 000 korun. Prodej bude probíhat pravděpodobně formou aukce, která by se měla odehrát ještě letos. Jak se vám tento neotřelý design líbí?

Více z rubriky Akce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.