Sociální sítě
Nahoru

Škoda zahájila výrobu prvního plug-in hybridního vozu Superb iV

V závodě Škoda Auto v Kvasinách sjel ve středu z výrobní linky první vůz Škoda Superb iV. Automobilka připravila závod pro výrobu prvního elektrifikovaného sériového modelu v historii firmy investicí přibližně 12 milionů eur. Nový Superb iV s plug-in hybridním pohonem se vyrábí výhradně v závodě v Kvasinách a to na stejné výrobní lince jako vozy Superb se spalovacím motorem.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za výrobu a logistiku, říká: „Zahájení sériové výroby vozu Škoda Superb iV představuje velký krok do budoucnosti. V posledních měsících jsme důsledně pracovali na tom, abychom umožnili spuštění výroby prvního modelu s plug-in hybridním pohonem a díky skvělému týmu se to podařilo.“

Aby byl závod Kvasiny připravený na speciální požadavky, které výrobní proces prvního elektrifikovaného sériového modelu značky Škoda vyžaduje, muselo být provedeno několik úprav. Mimo jiné byla upravena svařovna a montážní hala. Vzhledem k tomu, že se podlaha vozu u obou variant pohonu liší, byla ve svařovně některá zařízení upravena nebo i zcela nově instalována.

Společnost Škoda Auto pokračuje ve vzdělávání zaměstnanců v oblasti elektromobility. Proto v Kvasinách vzniklo i nové tréninkové centrum. Školení od té doby absolvovalo již 5 500 zaměstnanců.

Superb iV s plug-in hybridním pohonem nabídne benzinový motor 1,4 TSI a elektromotor. Dohromady poskytnou celkový systémový výkon 160 kW (218 k). Čistě elektrický dojezd činí až 56 kilometrů v cyklu WLTP, po započtení dojezdu na benzin činí dojezd na jedno nabití a natankování až 930 kilometrů. Nová varianta pohonu je k dispozici v úrovních výbavy Ambition a Style, a také ve verzi Sportline a L&K. Světová premiéra modelu a nové elektromobilní značky iV se konala v květnu 2019 ve slovenském hlavním městě Bratislavě. Uvedení na trh proběhne začátkem roku 2020

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.