Sociální sítě
Nahoru

Nové pračky a sušičky Miele vsází na rychlost a ekologii

Slavná značka Miele na berlínském veletrhu IFA posiluje svou vedoucí roli v oblasti péče o prádlo – s novými modely, které perou a suší ještě rychleji, pohodlněji a ekologičtěji. Například zapomenuté oděvy, bez ohledu na jejich velikost, lze vložit do pračky i krátce před koncem programu. Cykly praní a sušení se výrazně zkrátily, aniž by to ovlivnilo výsledek praní. Další komfort nabízí přímá komunikace mezi pračkou a sušičkou. Sušičky také disponují chladivem šetrnějším k životnímu prostředí. Díky novým barevným variantám Miele dále posouvá design svých praček a sušiček. Přístroje budou uváděny na trh na sklonku roku 2019.

V prvních minutách po zahájení programu bylo u praček Miele vždy možné přidat zapomenuté prádlo, u sušiček to šlo kdykoli během celého programu. Miele nyní výrazně rozšiřuje tuto možnost – a pro přehlednost jí dává název AddLoad (Přidat prádlo).

V budoucnu tak budete moci zapomenuté kusy oděvu vložit do pračky i krátce před koncem programu. Protože se toto prádlo vkládá běžnými dvířky, platí to i pro velké kusy, jako jsou bundy nebo přikrývky. Po zavření dveří a opětovném stisknutí tlačítka Start bude program pokračovat automaticky. „Tím, že tuto funkci zobrazíme na displeji u všech nových modelů a uložíme ji do provozních kroků, bude to pro naše zákazníky mnohem pohodlnější,“ vysvětluje Alexander Adam, vedoucí oddělení péče o prádlo v Miele. „A protože dodatečné vložení je možné téměř až do konce programu, lze textilie vkládat i pouze pro máchání nebo ždímání.“

U modelů s Wi-Fi připojením lze možnost doplňování pohodlně ovládat prostřednictvím aplikace: tak můžete zkontrolovat, zda je vložení prádla možné, a program lze v případě potřeby také pomocí mobilního telefonu zastavit (Zdroj: Pračky Miele – Srovnání a recenze). Na úkon je poté čas deset minut. Nechtěné náhodné zapnutí funkce AddLoad prostřednictvím aplikace není problém: pokud není přidáno žádné prádlo, zařízení se po uplynutí času automaticky restartuje. „S těmito mobilními možnostmi je funkce AddLoad na trhu jedinečná,“ říká Adam. Na konci roku bude AddLoad k dispozici také jako ověření stavu prostřednictvím Alexy.

Již od roku 2013 nabízí Miele pro své pračky program QuickPowerWash, pomocí kterého lze prádlo optimálně vyprat za pouhých 59 minut („účinnost praní A“). Od nynějška je to ještě o deset minut rychlejší, protože čtyři kilogramy prádla potřebují pro „účinnost praní A“ pouze 49 minut. To je možné díky začlenění exkluzivního procesu praní Miele Spin&Spray, který velmi rychle zvlhčuje prádlo stříkáním a odstřeďováním, a tak se také prací prostředek aplikuje rychleji. Pokud se mají vyprat pouze jednotlivé kusy oděvů, může se doba programu dále zkrátit. V kombinaci QuickPowerWash například s funkcí „SingleWash“ potřebuje přístroj pro nejen velmi rychlé, ale zároveň velmi energeticky účinné praní pouze 39 minut.

Další pohodlí v každodenním životě přináší nová funkce „Wash2Dry“: zde pračka přímo komunikuje se sušičkou přes Wi-Fi v domácí síti. Sušička přijme informace o dříve použitém pracím programu a automaticky vybere vhodný sušicí program, jakmile je zapnutá.

Více z rubriky Koupelny

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.