Sociální sítě
Nahoru

Podzim plný hřejivých chutí v Hliněné baště

Doba svěžích salátů a křehké zeleniny skončila, podzim je obdobím plných a hřejivých chutí. Na trhu jsou dýně, řepa či kaštany, ale také čerstvé sladkovodní ryby a zvěřina. A právě na tyto sezónní produkty sází šéfkuchař Hliněné bašty v Průhonicích Hynek Vávra, jeden z největších srdcařů mezi českými kuchaři, za jehož poctivou domácí kuchyní jezdí celá Praha.

Na podzimním menu budou kralovat především pokrmy z čerstvých sladkovodních ryb, kterých je díky výlovům rybníků na podzim dostatek. V nabídce Hliněné bašty se objeví lahodné štičí maso pečené na másle a podávané s grilovanou dýní, červenou řepou a fenyklovou omáčkou, okoun s batátovo-celerovým pyré či lín pečený na čerstvých bylinkách a servírovaný se zeleninou opečenou na olivovém oleji. Fantastickou chuťovku představuje také křehký zavináč z filetů okounů marinovaných pět dní v kyselém nálevu, který názorně ukazuje, jak skvěle může chutnat tradiční hospodská pochoutka, pokud je připravená z prvotřídního masa (ať už je to okoun nebo lín). A překvapí také domácí sulc s cibulkou.

Druhým pilířem podzimní nabídky je zvěřina, která se bude měnit podle toho, jaké maso bude zrovna k dispozici. Na začátku podzimu potěší především lahodný dančí guláš se špekovými knedlíky či jelení hřbet s chuťově dokonalou švestkovo-perníkovou omáčkou a domácími kroketami. Další chutnou specialitu představuje koroptev pečená s rybízovým vínem a podávaná s dýňovým pyré. A nebude chybět ani nestárnoucí klasika v podobě kančí pečeně se šípkovou omáčkou a perníkovým knedlíkem či srnčí hřbet s dýňovými noky.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.