Sociální sítě
Nahoru

Ceny Banka roku 2019 představí dílo talentovaného umělce Matyáše Chocholy

Banka roku už poosmnácté ocení nejvýraznější tuzemské retailové finanční produkty. Jako tradičně bude slavnostní ceremoniál, který se uskuteční už 26. listopadu v paláci Žofín v Praze, propojen s tvorbou předních tuzemských umělců. Tentokrát se pro ozvláštnění galavečera vybral neortodoxní český výtvarník Matyáš Chochola. „Bezesporu patří k velmi talentovaným výtvarným umělcům současnosti. Matyášovo dílo se vystavovalo po celé Evropě a najdete ho mimo jiné ve sbírkách J&T Bank a FAIT gallery v Brně,“ říká zakladatel soutěže Petr Stuchlík.

Pódium paláce Žofín už v úterý 26. listopadu okrášlí rovnou čtyři instalace Matyáše Chocholy. Jeho dílo zároveň doplní celý slavnostní ceremoniál a k vidění bude v různých formách na více místech proslulého pražského sálu. Chochola se narodil roku 1986 a je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze. Před třemi lety získal prestižní cenu Jindřicha Chalupeckého za svůj projekt Magic, Exotic, Erotic v pražské Národní galerii. Ve své neortodoxní tvorbě kombinuje symboly současné společností s prvky minulosti. „Na umělcově práci jsme ocenili například úžasnou sklářskou techniku nebo způsob, jakým dokáže pracovat s barvami a materiály. Zároveň jsme chtěli dát prostor mladé osobnosti,“ dodává Petr Stuchlík.

Banka roku vždy akcentovala propojení mezi bankovnictvím, uměním a filantropii. Předešlé galavečery vizuálně přiblížily dílo velikánů československého umění, jakými byli Karl Teige, Mikoláš Aleš, Ladislav Sutnar, Helena Zmatlíková, Toyen nebo František Drtikol. Banka roku 2019 bude jako tradičně udělovat ceny v celkem osmi různých kategoriích, mezi nimiž nechybí Banka roku, Bankéř roku, Banka zákazníků, Pojišťovna roku, Pojišťovák roku, Pojišťovna zákazníků, Hypotéka roku a Banka bez bariér. Hlavními partnery ocenění jsou společnosti KPMG a Fincentrum. Záštitu nad cenami převzal guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Více z rubriky High society

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.