Sociální sítě
Nahoru
reklama

Jaguar představil svůj nový model F-Type pro rok 2021

Nový F-Type ztělesňuje ryzí DNA designu značky Jaguar. Dvoumístný sportovní vůz nabízí vysoký výkon, skvělé jízdní vlastnosti, robustní a sebevědomý design včetně luxusních materiálů a specifických detailů v interiéru.

Nabídka výkonných motorizací zahrnuje čtyřválcové a osmiválcové jednotky vždy spojené s osmistupňovou automatickou převodovkou Quickshift s možností manuálního řazení jak pomocí voliče SportShift, tak pomocí pádel umístěných pod volantem.

Jaguar F-Type také přináší více technologií zaměřených na řidiče, a to včetně digitálního přístrojového štítu s 12,3palcovým displejem s vysokým rozlišením, multimediálního systému Touch Pro nebo systémů Apple CarPlay a Android Auto. Vše je součástí standardní výbavy. Značka Jaguar zároveň zavádí aktualizaci softwaru na dálku. Novější verze tedy mohou být nahrávány do vozu bez nutnosti návštěvy servisu. Zážitek z přehrávané hudby pak zvýrazní dva prémiové audiosystémy Meridian.

Velmi úzké LED světlomety s jemně upraveným světelným podpisem ve tvaru písmene J a dynamickými blinkry perfektně navazují na plochu vpřed otevírané kapoty, čímž vizuálně zdůrazňují šířku vozu a sebejistý postoj. Design vylepšuje také nový přední nárazník a nepatrně zvětšená maska chladiče.

Široké zadní blatníky zdůrazňují dramatičnost modelu F-Type, zatímco úzká koncová světla kombinují jedinečný světlený podpis „Chicane“ převzatý z čistě elektrického sportovního crossoveru I-Pace s jednoduchým vzorem diod.

Interiér kombinuje kvalitní zpracování typické pro značku Jaguar s moderními materiály, jako je čalounění kůží Windsor nebo matné dekory v provedení Noble Chrome. Detaily zahrnují různé vzory prošívání sedadel a výplní dveří, motiv jaguára ve skoku na opěrkách hlavy a decentní nápisy „Jaguar Est.1935“ na středové konzole, na přihrádce spolujezdce a na uchycení bezpečnostních pásů.

Ještě před jízdou F-Type potěší řidiče vizuálním představením v podobě vysouvacích klik dveří a vysouvacích výdechů ventilace. Zmáčknutí tlačítka startování motoru vdechne automobilu život s charakteristickým štěknutím do výfuku.

Všechny motory, přeplňovaný čtyřválec o výkonu 300 koní a osmiválce naladěné na 450 a 575 koní, jsou vybaveny výfukem s aktivními klapkami. Zákazníci, kteří zvolí kompresorem přeplňovaný osmiválec o výkonu 450 nebo 575 koní, získají také funkci Quiet Start, která zajistí tišší provoz. Elektricky ovládané klapky v zadním tlumiči výfuku zůstávají uzavřené, dokud se nezvýší zatížení motoru. Pokud řidič chce, může funkci Quiet Start deaktivovat zvolením režimu Dynamic nebo pomocí samostatného tlačítka pro ovládání výfuku.

Výrazný zvukový projev byl coby jedna z charakteristických vlastností modelu F-Type pečlivě laděn pro všechny dostupné motorizace. Vysoce účinný filtr pevných částic zároveň snižuje produkované emise. A maximální rychlost? Hezkých 322 km/h.

Zákazníci také mohou zvolit exkluzivní provedení F-Type First Edition. To vychází z varianty R-Dynamic a v nabídce bude pouze v průběhu jednoho modelového roku. Kromě jiného zahrnuje paket Exterior Design v moderní barvě Dorchester Grey a 20palcová kola s pěti paprsky v barvě Gloss Technical Grey. Základní barvy karoserie jsou Santorini Black, Eiger Grey nebo Fuji White.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.