Sociální sítě
Nahoru

Dior představuje Božskou ženu

Ve spolupráci s pedagožkou umění Judy Chicago vznikla v zahradách pařížského Rodinova muzea na osobní žádost kreativní ředitelky značky Dior, Marie Grazia Chiuri, výstava Božská žena.

>Má prezentovat alternativní historii, ve které mají přednost matriarchální principy, které se uplatňují také v 21. století. Vyzývá návštěvníky, aby přehodnotili smýšlení o současných genderových rolích a moci, která posléze určuje fungování celé společnosti.

Nafukovací prostor v zahradách připomíná posvátné prostředí a slouží nejen jako projev bohyně, má připomínat ženské lůno. Vysoce pohlcující instalace uvnitř nabízí sérii provokativních otázek na 21 ručně malovaných bannerech. Cítit lze silnou inspiraci nigerijskou spisovatelkou Chimamandou Ngozi Adichie, americkým básníkem Robinem Morganem a italskou umělkyní Tomaso Binga.

Výstava tak odráží zvláštní pozornost, kterou kreativní ředitelka Dioru věnuje historii feministického umění, a to jak z hlediska formální inspirace, tak z přístupu k aktivní tvůrčí práci.

Více z rubriky Dámský svět

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.