Sociální sítě
Nahoru

Valentýnská večeře doma i v restauraci

Pomalu, ale jistě se blíží nejromantičtější den v roce, známý také jako den sv. Valentýna. A jak je všeobecně známo, láska prochází žaludkem. I proto představuje dobrá večeře perfektní způsob, jak tento svátek oslavit.

Valentýnská večeře je především o dekoracích a pěkně prostřené tabuli. Všude by měly být květiny, ideálně rudé růže a pěkně prostřený stůl. K valentýnské večeři neodmyslitelně patří i svíčky, které navozují romantickou atmosféru. Neznamená to ovšem, že by stačilo všechno jen nazdobit, na menu si musíte dát taky záležet!

Několikachodové menu v restauraci

Na romantickou večeři si můžete zajít do oblíbené restaurace nebo naopak vyzkoušet nějaký nový podnik. Restaurace v tomto období obvykle nabízejí několikachodové vyladěné menu. Objevují se na něm ryby a mořské plody, netradičně upravená zelenina, ale zvěřina a zabijačkové pochoutky, paštiky, kachní prsa nebo nejrůznější druhy steaků.

Polévky bývají vzhledem k ročnímu období husté, často krémové. Jako zákusek pro vás bude většinou připraven čokoládový dort nebo zmrzlina s horkým ovocem.

K pití se většinou servíruje sekt s jahodou. Chybu jistě neuděláte, když si necháte doporučit víno, které se k vašemu jídlu bude hodit a váš zážitek povýší o kus výš.

Domácí romantika

Romantická večeře se nemusí nutně odehrávat jenom v restauraci. Uspořádat ji můžete klidně doma nebo na jiném místě, kde to máte rádi. To je ideální hlavně v případě, že si chcete užít soukromí a naplánovat si večer podle svých představ. Jediné, co budete muset promyslet s předstihem, je menu a jak ho obstarat.

Pokud jste zdatní kuchaři, můžete sami uvařit vaše oblíbené jídlo. To ovšem doporučujeme pouze v případě, že zvládnete víc, než instantní polévku a zapečené toasty a máte na vaření čas. V opačném případě si ho raději nechte dovézt z restaurace či od cateringové firmy. Ušetříte si tím čas i nervy a navíc si skvěle pochutnáte.

Menu na poslední chvíli

I když máte datum zakroužkované v kalendáři, pod tíhou povinností se může stát, že zapomenete udělat rezervaci. Nebojte se i na poslední chvíli se dá všechno zachránit.

Restaurace sice budou už mít pravděpodobně plno, takže stůl neseženete.  Nicméně můžete požádat personál, aby pro vás připravil jejich valentýnské menu, které si cestou domů vyzvednete. Romantickou večeří při svíčkách jistě svou drahou polovičku mile překvapíte.

Všechno můžete zachránit i návštěvou obchodu s delikatesami, kde nakoupíte nejrůznější dobroty, které doma hezky naaranžujete na stůl. Když k tomu přikoupíte ještě láhev dobrého vína nebo sektu, jistě nic nezkazíte.

Ať už jste nenapravitelnými romantiky nebo vám velká gesta nic neříkají, svatý Valentýn pro vás může být příležitostí, jak strávit pár chvil spolu a užít si navzájem svou společnost.

 

Tento článek je reklamním sdělením

Více z rubriky Akce

 • Bohyně rozdávaly peníze

  Charitativní projekt Jsem žena #jsembohyně, za jehož vznikem stojí hudební skladatelka, textařka a zpěvačka kapely Vesna, Patricie Fuxová a historička a...

  Jan Pešek3.7.2020
 • Zlatý Strom plný zábavy

  Kde oslavit s kamarády narozeniny? Kde se dokonale rozloučit se svobodou? Kde si užít nefalšovanou zábavu? Legendární Zlatý Strom přichází s...

  Marek Zelený29.6.2020
 • Gabriela Milfortová: Žít jako profesionál

  ,,Profesionálního sportovce od amatéra poznáte na první pohled jednou věcí – profík má trenéra,“ vysvětluje Gabriela Milfortová, regionální ředitelka společnosti Golden...

  Marek Zelený26.6.2020
 • Nepracuju. Dělám to, co mě baví…

  Je to srdcař. A to doslova. Miluje svoji práci, ve které mimo jiné rozvíjí software pro kardiostimulátory, a stejně miluje také...

  Jan Pešek18.6.2020
 • MUMM Tretter’s party se nesla v duchu oslavy nových začátků

  Legendární bar ve spolupráci s exkluzivním šampaňským MUMM uskutečnil party na oslavu znovuotevření barů. Tuto událost si nenechali ujít známé osobnosti...

  Jan Pešek5.6.2020
 • Mince jako umělecké dílo

  Medailér, rytec a výtvarník Asamat Baltaev je jedním z nejúspěšnějších designérů mincí v Česku. Na svém kontě má celou řadu vyhraných...

  Marek Zelený31.5.2020
 • Historička Lilia se pouští do dalšího projektu na podporu žen

  Vystudovaná historička z Oxfordu a certifikovaná kněžka Lilia Khousnoutdinova začala připravovat další charitativní projekt zaměřený na ženy. Tentokrát zapátrala v evropské...

  Marek Zelený21.5.2020
 • #jidloprobulovku z restaurace Styl&Interier

  Nouzový stav a důsledky vyhlášených koronavirových omezení přinesly obrovské dopady na chování lidí i na ekonomiku. Budeme je jistě dlouho vyčíslovat...

  Marek Zelený20.5.2020
 • Tablety od Centropolu vrácejí seniorům jejich rodiny

  Netradiční nápad, jak pomoci seniorům překlenout dobu, kdy jsou návštěvy jejich nejbližších v domovech pro seniory kvůli koronaviru zakázány, zrealizovala ústecká...

  Marek Zelený13.5.2020
Objevte naše časopisy
 • Topclass
  Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
 • Rezidence
  Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
 • Villa Journal
  Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.