Sociální sítě
Nahoru

Maison Longchamp na newyorkském Fashion Weeku zazářil

Kreativní ředitelka kultovní francouzské značky Maison Longchamp, Sophie Delafontain, se pro svou čtvrtou catwalk show na New York Fashion Weeku nechala inspirovat Pařížankou, která se neustále posouvá vpřed, nepřestává hledat a objevovat. Je hvězdou svého vlastního filmu, složitou a mnohovrstevnou osobností, která není ani zdaleka jednorozměrná.

Pro Delafontaine byla výchozím bodem sedmdesátá léta, dekáda, která zosobňuje svobodný způsob myšlení, kdy sebevyjádření bylo typizováno silnými osobnostmi své doby včetně Catherine Deneuve, Romy Schneider a Stéphane Audran. Každá z nich byla svá, měla svůj vlastní individuální styl a názor, který je odlišoval od všech ostatních – což se jasně odráží v každém looku nové kolekce.

Každý model působí jedinečně a osobitě, ale všechny jsou vzájemně propojeny sytými barvami a výraznými texturami. Bundy typu bomber s výraznými kožešinovými límci jsou kombinované se sukněmi v midi délce, nebo s lehkými černými šaty ozdobenými vlněnými výšivkami. Kožené šortky jsou kombinované se vzorovanými mikinami nebo barevnými halenkami. Dlouhé, koketní šaty zdobí poutavý „meccano“ potisk. Lesklé kabáty obepínají vrchní část těla a pak se pozvolna rozšiřují a vytvářejí tak okouzlující siluetu.

Koňakově hnědá kůže, cihlově rudý semiš a červená lakovaná kůže jsou dokonale zkombinované a propojené, čímž působí energicky a vitálně. Připomínají barevná umělecká díla Josefa Alberse a originální skulptury Johna Chamberlaine vyrobených z částí automobilů. Rychlost a dynamika spojená s designem závodních aut jsou patrné nejen v barvách a potiscích látek ale taky v objemu a struktuře siluet.

Smělost looků odlehčují pásky, které zdůrazňují ženskost a rovněž jemné pleteniny, které působí příjemně a připomínají vibrace 70. let. Dalšími rafinovanými prvky, které dodávají outfitu kontrast, jsou vysoké kozačky na podpatku v jasných odstínech jako zelená, žlutá a stříbrná se zajímavým detailem řetízku a kulatého přívěsku, které umocňují celkovou atmosféru kolekce.

Tato sezóna také přináší nové modely ikonických kabelek Longchamp. Oblíbená kabelka Le Pliage je k mání v různých velikostech od mikro-mini po nadrozměrné, zatímco kabelka Roseau s originální bambusovou sponou má zcela nové proporce. Delafontaine také oživila model kabelky Longchamp z roku 1980 – jedinečnou „IT bag“ s nadčasovým stylem, kterou nosila jako mladá dívka. Ať je kabelka z embosované telecí kůže ve stylu krokodýla nebo pytóna, nebo z „mélange“ – směsi kontrastních kůži, které vytvářejí „meccano“ vzor, každý z těchto modelů je osobitý a působí stylově.

Podstatou a kouzlem Pařížanky je právě tento smysl pro individualismus a svobodu projevu. Je bezprostředně šik, elegantní, trochu teatrální a vždy míří pořádně vysoko.

Více z rubriky Dámský svět

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.