Sociální sítě
Nahoru

Biker Kristián Hynek pomáhá s plánem B

Tuzemský řetězec Bageterie Boulevard jako by přitahoval osobnosti s dobrým srdcem, které dnes, v těžké chvíli, ze všech sil pomáhají. Ze slavných kuchařů lze zmínit například jméno Jana Punčocháře, který kdysi pro značku vytvářel menu a dnes v přední linii, spolu se Zdeňkem Pohlreichem, „vaří nepostradatelným“, jako jsou hasiči, policie a lékaři. Společensky odpovědná je i další ikona českého světa, tentokráte se však nejedná o kuchaře, ale vicemistra světa v MTB maratonu Kristiána Hynka. Spolu s Petrem Cichoněm, majitelem restaurací Bageterie Boulevard, iniciovali kampaň na pomoc rozvozu polévek zaměstnancům odběrových míst pro odběr vzorků za účelem testů na koronavirus.

Kristián Hynek, české želízko v ohni nejnáročnějšího závodu horských kol na světě, Cape Epic, měl v těchto dnech spolu s Martinem Stoškem reprezentovat tým Future Cycling Northwave v Jižní Africe. Věhlasný závod dvojic, který měl probíhat právě tento týden, měl být zároveň vyvrcholením zimní přípravy a jakousi sladkou tečkou sportovní kariéry – jenže intenzivní trénink padly vniveč z důvodů zrušení podniku kvůli nebezpečí nákazy nemocí Covid-19. Kristián však v Praze nelení a svolal aktivní cyklisty s vidinou pomoci.

Nemůžeme pomoct všem, rozhodli jsme se ale, že denně dodáme porci naší teplé kvalitní polévky těm, kteří pracují obětavě, neúnavně a na rizikovém místě,“ nechal se slyšet Jiří Štěpánek, provozní ředitel Bageterie Boulevard. „Děkujeme Kristiánovi a českým cyklistům, že v době nezávodění nabídli svou energii těm, kteří teď nemají sílu ani čas chodit si pro jídlo či nápoje k prodejním okénkům,“ dodává.

Kristián Hynek touto iniciativou navíc motivuje k dostatku pohybu a neustálému posilování odolnosti. „Závodění musí počkat. Ale kolo do sklepa neházím. Pohyb beru jako součást života a teď i jako způsob jak posílit imunitu. Jsem rád, že Bageterie Boulevard přišla s plánem B,“ říká na kameru při rozhovoru do České televize před výdejovým okénkem na pražském Vítězném náměstí.

Děkuji Kristiánu Hynkovi a jeho příznivcům za to, že v době, kdy nemohou závodit, zdarma rozvážejí naši polévku pracovníkům odběrových míst, kde teď probíhá úplně jiný a moc důležitý závod. My v Bageterii Boulevard se připojujeme k jeho výzvě neházet kola…a za mě ani tenisky do sklepa, protože zdravý pohyb musíme pěstovat jako základ silné imunity a zdraví,“ nechal se slyšet Petr Cichoň. Cyklisti tak budou moc pomáhat každý den. Přesné informace však budou teprve na Facebooku společnosti uveřejněny.

Více z rubriky Nadace a pomoc

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.