Sociální sítě
Nahoru

Když se láska k čtyřnohým kamarádům spojí s vůní kávy

Láska ke zvířatům, konkrétně ke kočkám, spojená s velkou empatií zdravotní sestřičky Lucie Herákové a snem vytvořit místo, kde lékem není pouze útulné prostředí a káva, ale především předení a laskavost kočiček, dala vzniknout oblíbené rodinné Kočičí kavárně na Smíchově v Praze ve Vodní ulici číslo 7. Příběh se zde začal psát před pěti lety, kdy si Lucie uvědomila, že by ráda realizovala místo, kde se se zvířaty pomazlí i lidé, kteří z nejrůznějších důvodů domácí mazlíčky chovat nemohou.

První kočičí kavárna byla otevřena v roce 1998 v Thajsku. Felinoterapie neboli léčba kočkou je termín poměrně zavedený v Americe a Anglii. U nás se s těmito krasavci rádi pomazlíme, aniž bychom někdy tušili, že se tím i léčíme a pak si zpětně říkáme, že je nám lépe. Blízká přítomnost zvířete, respektive v tomto případě kontakt kočky a člověka navozuje pozitivní emoce, čímž přispívá k našemu celkovému zdraví. Je dokonce prokázané, že tento kontakt může snížit krevní tlak či zvolnit srdeční činnost. Je to ale především radost z rozzářených očí návštěvníků, kteří se pravidelně do kavárny vracejí. Pro Lucii a jejího manžela splněný sen, pro kočičky nový domov a pro všechny kočkomilce kavárna, kde kromě cappuccina, čerstvého mátového čaje, domácí škvarkové pomazánky nebo vyhlášených buchtiček se šodó mohou dostat extra porci kočičí lásky.

V tuto chvíli je kavárna domovem pro jedenáct nádherných zvířat, kde každý má svůj charakter a oblíbené návštěvníky. Jedenáct kočičích majitelů kavárny, jak o nich s láskou hovoří manželé Herákovi, má každý své jméno a příběh, se kterým se můžete seznámit a přečíst si ho v přímo kavárně nebo se zaposlouchat do skvělého povídání Lucie a jejího manžela. Jakmile ovšem vstoupíte a nasajete atmosféru, své povahy vám jednotlivé kočičí dámy a pánové ukáží sami. Štěstíčko nejraději spí hodiny na klíně, Kvído se rád mazlí, Zlatíčko je mazel za každé okolnosti, velká a hrdá osobnost Miláčka, Bublinka se svými typickými oušky; Fešák, Pan kocour nebo Flíček – nejchytřejší kočka, kterou majitelé znají, ale i unikátní Mazlík, typický kavárenský povaleč Joeyík, Čumáček a Chlupáček. Sami si můžete vybrat, který bude vaším oblíbencem, protože úžasní jsou všichni.

V tuto chvíli je Kočičí kavárna otevřena v omezeném provozním režimu a rádi vám dají skvělou kávu s sebou. Pomazlit se můžete i s kočičkami, které na to čekají a jsou na hosty zvyklé. To vše samozřejmě s pečlivě nastavenými hygienickými a bezpečnostními pravidly. Kavárna má i menší útulný venkovní balkón, na který si můžete zarezervovat své místo předem a kochat se tak vším kolem sebe. Každý den je kavárna otevřena od 11:00 do 21:00 hodin a vy si můžete vyzvednout svou dávku mazlení s kočičkami a s sebou dávku voňavé kávy či zákusku. Svůj stolek na venkovním balkonu si můžete rezervovat na čísle 602 443 465 a podpořit tak místo, které nyní bojuje, aby vše přečkalo a oblíbená kavárna nám všem mohla dělat dál radost.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.