Sociální sítě
Nahoru

ALPINA odhaluje nejrychlejší diesel ve svém segmentu

Minulý rok představil německý výrobce exkluzivních vozů BMW ALPINA model B3 a odstartoval tím novou epochu. Tento rok posouvá hranice ještě o něco více představením nejrychlejší dieselové verze BMW ALPINA D3 S, poprvé s mírně hybridní technologií. Dieselové modely se ALPINĚ tradičně dobře prodávají, protože jsou bohatší na točivý moment a úspornější na palivo. Základní recept úspěchu těchto vozů se u nejnovějšího modelu německé firmy nemění. BMW ALPINA D3 S spojuje to nejlepší ze dvou světů: pohon s vynikající akcelerací i při nízkých otáčkách, což mu dodává sportovní charakter, a na rozdíl od většiny moderních vozů se vznětovým motorem i rychlý nárůst otáček a strhující jízdní výkon. Vozy BMW ALPINA, které v sobě spojují sportovní prvky a zároveň hodnoty užitkového automobilu s vysokou elegancí, komfortem a dynamickou siluetou u nás zastupuje společnost Invelt, výhradní dovozce automobilového výrobce ALPINA na českém trhu.

Exkluzivní vozy BMW ALPINA, které se vyrábějí na bázi modelů BMW, v sobě spojují vizi zakladatele a nadšení pro technologii vytvořit vynikající vozidla pro znalce automobilů. Nový model BMW ALPINA D3 je vybaven silným šestiválcovým řadovým vznětovým motorem o objemu 3,0 litru. Sedan zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,6 vteřiny a Touring za 4,8 vteřiny, což doprovází charakteristický zvuk motoru. Maximální rychlost dosahuje hodnoty 273 km/h (Touring 270 km/h). Nový model se řadí mezi nejrychlejší automobily se vznětovým motorem ve svém segmentu. Inovativní mírně hybridní technologie od společnosti BMW maximalizuje účinnost výkonného motoru, a model BMW ALPINA se vznětovým motorem je proto ideálním společníkem pro řidiče s vysokým počtem najetých kilometrů, kteří ocení nízkou spotřebu paliva, ale nechtějí dělat kompromisy ohledně výkonu a dynamiky. Technologie mild hybrid značky BMW zvyšuje nejen účinnost výkonného vznětového motoru, ale také jeho dynamickou odezvu. Nový vůz BMW ALPINA D3 S byl homologován podle nejnovějších emisních norem Euro 6d-ISC-FCM a je vybaven nejmodernější technologií čištění výfukových plynů. Spotřeba WLTP je 7,6 litru, emise CO2 na 199 g/km.

Za přenos výkonu na všechna čtyři kola je u BMW ALPINA D3 zodpovědná osmistupňová sportovní automatická převodovka ve spolupráci se specialistou na převodovky ZF. Tu lze ovládat ručně pomocí lopatkových řadičů, ale může také jednat autonomně dle volby režimu řazení. Revidovaný software převodovky společně s její novou mechatronikou zajišťují rychlou reakci a krátké časy řazení. Měnič točivého momentu je posílen tak, aby zvládal točivý moment až 730 Nm. Systém pohonu všech kol je založen na inteligentním systému BMW xDrive, který zcela variabilně a podle potřeby rozvádí točivý moment mezi přední a zadní nápravou. U vozů ALPINA se točivý moment s optimalizovanou trakcí přizpůsobuje situaci a přenáší se především na zadní kola, což odpovídá sportovnímu charakteru automobilu BMW ALPINA D3 S.

Dvě kombinace kol a pneumatik byly vyvinuty speciálně pro nové modely BMW ALPINA řady 3: sada slitinových kol ALPINA DYNAMIC 19“ a sada kol ALPINA CLASSIC 20“. V porovnání s běžnými koly tato volitelně dodávaná kovaná kola zlepšují agilitu, protože omezují neodpruženou hmotu vozidla asi na 14 kg.

Vnější elegantní linie a sportovní výraz podtrhují moderní dynamický charakter nového vozu BMW ALPINA D3 S. Design vozu ALPINA a aerodynamické prvky nové řady BMW 3 zdůrazňují čistý a precizní designový styl, spojující vzhled a funkčnost. Pokud jde o osobní přizpůsobení vzhledu konkrétního vozu BMW ALPINA, neexistují zde prakticky žádné hranice. Od barvy vozu a čalounění po ozdobné prvky interiéru můžete vybírat z bohaté nabídky vybavení BMW a ALPINA. Tyto vozy zřídkakdy odjíždějí z výrobního závodu ALPINA v Buchloe bez doplňků dodávaných na zakázku.

Nové modely BMW ALPINA D3 S je možné u společnosti Invelt objednávat ihned, přičemž dodávky začnou od listopadu 2020.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.