Sociální sítě
Nahoru

Bohyně rozdávaly peníze

Charitativní projekt Jsem žena #jsembohyně, za jehož vznikem stojí hudební skladatelka, textařka a zpěvačka kapely Vesna, Patricie Fuxová a historička a ceremonialistka Lilia Khousnoutdinová, konečně předal výtěžek z prodeje motivačního deníku, triček a fotografií, vybraným nadacím.

Díky pandemii se nám předání peněz, které bylo původně naplánované na březen, trochu posunulo, ale jsem moc ráda, že jsme se mohly setkat nyní a předat první výtěžek, který dělíme mezi tři nadace, které se zaměřují na pomoc ženám,“ řekla na předání Lilia Khousnoutdinová, která ještě k tomuto projektu připravuje knihu. „Výtěžek půjde od prvního výtisku na charitu a věřím, že se bude kniha líbit a prodávat, chystáme totiž speciální obálku, která bude jedinečná, ale to se nechte překvapit“ usmívá se Lilia. Ta k tomu všemu už chystá volné pokračování projektu s názvem Jsem žena #jsemevropa, který bude představovat významné historické i současné evropské ženy. Lilia momentálně prožívá šťastné období, užívají si s partnerem Karlem Janečkem oslav jeho rozvodu, který se táhnul několik let.

Šek si přišla vyzvednout novinářka a zpěvačka Emma Smetana, která zastupovala Klub svobodných matek „Mám z toho velkou radost. Přesně před rokem, když jsem přemýšlela, koho bych skrze tento poetický projekt nejraději podpořila, nikdo nemohl tušit, jak v bezprecedentní situaci se všichni ocitneme o rok později. Pomoc svobodným maminkám a tatínkům snad nikdy nebyla potřebnější,“ svěřila se Emma, která po dlouhé době dala dcerku k babičce a těšila se na tři volné dny, které stráví prací a koncertováním se svým partnerem Jordanem. V době karantény se věnovala především rodině, což pro ni bylo plusové, jak sama okomentovala. Další šek si přebrala modelka Veronika Kašáková, která má nadační fond a pomáhá dětem z dětského domova. „Finanční dar bude využitý na podporu projektu Restart, který se zaměřuje na odchod mladých lidí z dětských domovů. Doprovázíme mladé lidi na cestě jejich samostatným životem. Naší vizí je, aby tito mladí lidé byli připravení na odchod z DD a věděli, že na to nejsou sami,“ řekla nám k využití finančního daru Veronika. Třetí šek putoval do APODAC – asociace pro porodní domy a centra, jehož patronkou a dlouholetou podporovatelkou je Lilia Khousnoutdinová.

Je skvělé, že o motivační deník byl a je zájem. Dnes jsme předaly první část výtěžku, ale z prodeje se budou generovat další peníze, které poputují také na nadace. Mám radost, že projekt bude nadále pokračovat a že Lilia se mu bude věnovat. Já s kapelou Vesna momentálně nahrávám desku ve studiu a musela jsem na chvíli dát přednost hudebním aktivitám,“ vysvětlila nám Patricie Fuxová, která mimochodem prozradila, že si s přítelem nově pořídili štěňátko a tak teď mají příjemné starosti. Zákaz volného pohybu během karantény téměř nezaznamenala, protože většinu času strávila v nahrávacím studiu, kde připravovala s kapelou Vesna svoji novou desku, která by měla vyjít na podzim.

Více z rubriky Nadace a pomoc

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.