Sociální sítě
Nahoru

Stylové ultratenké hodinky Mido Baroncelli

Nejen elegantním černým číselníkem, jenž efektně kontrastuje s pouzdrem v odstínu růžového zlata, zaujme limitovaná edice Baroncelli Mechanical Limited Edition. Hodinky od značky Mido jsou tenčí než sedm milimetrů a staly se vůbec nejtenčím modelem s ručním nátahem tohoto švýcyrského brandu. Exkluzivita časomíry je určena počtem 2020 číslovaných kusů, dostupnost pak cenovkou 28 900 Kč.

Puristický. Tak by šlo jedním slovem nazvat jejich design. Na číselníku se vyjímají čisté linie hodinových indexů i ruček, malá sekundovka obíhá na mimostředném číselníku na pozici šest. Černě lakovaný ciferník ladí s detaily a pouzdrem v barvě růžového zlata. Unikátnost časomíry podtrhuje nápis Limited Edition kolem indexu na pozici tři. Logo Mido dostalo viditelný přívlastek Mechanical, označení Swiss Made, uvedené na pozici šest, jen dotváří poukaz na kvalitní hodinářskou tradici této manufaktury, jejíž historie se píše již déle než sto let.

Mido je značka známá skvělým poměrem mezi kvalitou hodinářské mechaniky a cenou. To platí i pro tuto novinku o velikosti 39 milimetrů, která bude ozdobou pánského či dámského zápěstí i při vysoce formálních příležitostech. Strojek vyžadující manuální nátah, který se stal základem Baroncelli Mechanical Limited Edition, je tenký pouhých 2,5 mm. Subtilní mechaniku lze obdivovat skrze safírové sklíčko na zadní straně hodinek. Díky průhledu je dobře pozorovatelné zdobení takzvanými Ženevskými pruhy i chod součástek poháněných ručním nátahem.

Safírové sklíčko s antireflexní úpravou na obou stranách napomáhá bezproblémové čitelnosti času. Voděodolnost s hodnotou 30 metrů vystačí na běžné každodenní použití, například za deště. Decentní hodinky barevně ladí s řemínkem z polomatné černé kůže s aligátořím vzorem, jejž doplňuje překlápěcí spona v barvě růžového zlata. Limitovaná edice 2020 kusů je individuálně číslovaná, číslo je uvedené na dýnku pouzdra. Ke každému jednotlivému kusu hodinek náleží i unikátní certifikát.

Stejně jako u ostatních linií značky Mido i v případě této části kolekce Baroncelli nalezli designéři inspiraci v jednom ze skvostů světové architektury – konkrétně v budově Opery ve francouzském městě Rennes. Její kulatý tvar a neoklasická podoba se odrážejí v čistém tvaru hodinek, kvalitní umělecký program zase nachází srovnání v neokázalé eleganci této časomíry a v kráse mechanického strojku.

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.