Sociální sítě
Nahoru

Očistný půst s UGO

UGO opět startuje racionální program pro regeneraci organismu a podporu samočistící schopnosti těla: UGO Očistný půst (1 590 Kč). Je ideálním pomocníkem pro všechny, kteří si před podzimní a zimní virovou sezónou chtějí osvojit nebo zlepšit dodržování správné životosprávy. Důraz na prevenci je klíčovým stavebním prvkem pro posílení imunity.

Dvanáct půl litrových šťáv vyrobených z čerstvých surovin, čaj Leros Imunita Max s echinaceou a sedmikráskou i doporučené jídelníčky kdykoliv dostupné online, jsou skvělým startem ke změně životního stylu.

Populární koncept kombinuje tři tzv. čisté dny se třemi dny na šťávách, po kterých následuje další trojice čistých dnů. Šťávy mají vybalancované receptury s vysokým podílem zeleniny, vlákniny a superpotravin, jako jsou chlorella, maca nebo matcha čaj a výluh z kopřiv. Během devíti dní určených regeneraci organismu se dodržuje základní princip tzv. přerušovaného půstu.

Odborný garant projektu, MUDr. Ondřej Nývlt, vysvětluje: „Přerušovaný půst je metodou prospěšnou pro zvýšení stresové odolnosti buněk a nastartování správné funkce imunitního systému. Během něj se likvidují staré a opotřebené buňky, které jsou nahrazené novými, plně funkčními. Den máte rozdělený na dvě období: 8:16 hodinám, nebo 10:14 hodinám. Stravujete se jen v kratším období a ve zbylé části nic nekonzumujete. Dny dostanou pevný řád a vědecké studie prokazují pozitivní efekt této metody u obézních, lidí trpících inzulínovou rezistencí či kardiovaskulárními obtížemi, zotavujících se po operacích a dalších.“

Na vývoji programu se podílela trojice odborníků: kromě odborného garanta MUDr. Ondřeje Nývlta také Monika Divišová a Dipl. Ing. Ivan Mach, CSc. Nosným principem je vedle přerušovaného půstu důraz na správný a vyvážený jídelníček pro „čisté dny“, vyřazení nevhodných druhů potravin, které tělo zbytečně zatěžují, jako je alkohol, káva či průmyslově zpracované potraviny bez podstatných živin. Naopak dbali na dodání všech potřebných mikroživin: vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a fytonutrientů a vysoký obsah vlákniny. Právě ta udržuje naše střeva ve zdravém stavu, aby se živiny mohly dobře vstřebávat. Dospělý člověk jí potřebuje zhruba 30 g denně a v rámci UGO Očistného půstu tuto příjmovou hranici překročíte. I to je jeden z benefitů programu.

Více z rubriky Zdraví a krása

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.