Sociální sítě
Nahoru

7. ročník veletrhu Salon Exceptional Watches se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Vzhledem k aktuální situaci spojené s COVID-19 jsou organizátoři 7. ročníku veletrhu výjimečných hodinek Salon Exceptional Watches nuceni přesunout termín konání akce na rok 2021. Původně měla výstava proběhnout ve dnech 16. a 17. října 2020 v prostorách paláce Žofín.

Dělali jsme maximum, abychom i v této nelehké době výstavu zrealizovali. Současné podmínky nám to ale neumožňují. Naším cílem je zachovat kompletní podobu veletrhu a programy, které tuto výjimečnou akci doprovázejí. Salon Exceptional Watches má nadnárodní charakter a mnoho zahraničních hostů kvůli opatřením své země a korporátním podmínkám mateřských společností nebude moci nyní do Prahy přiletět,“ říká Jan Pokorný, ředitel Salon Exceptional Watches, a dodává: „Všem značkám, partnerům a fanouškům děkujeme za jejich velkou důvěru v náš projekt a práci po celých sedm let a budeme se těšit na vše společné v novém termínu. Ihned začínáme pracovat na posunutém termínu, abychom udrželi úspěšný koncept z minulých let, nadále zvyšovali úroveň, představili vám nové značky a opět jsme se mohli všichni setkat v úžasné atmosféře nad časomírami.“

Xavier de Roquemaurel, CEO Czapek & Cie, k výstavě v Praze uvedl: „Covid-19 je stále nepříliš známou nemocí, která ještě zvyšuje riziko spojené s jakýmkoli rozhodnutím. Je načase přetvořit naše podnikání, žít spartánským způsobem života, být aktivní a zároveň opatrní. Vrátíme se, jakmile to bude možné. Veletrh Salon of Exceptional Watches je nejdůležitějším setkáním milovníků hodinek střední a východní Evropy. Nyní se stává ještě exkluzivnějším.“

Velký přínos výstavy, který vnímáme zvláště nyní v době „covidové“, je ten, že akce plní funkci nejen propagační směrem k široké veřejnosti, nýbrž je i unikátním místem setkání firem, lidí pracujících v hodinářském oboru a místem k navázání nových kontaktů. Je kolébkou nápadů, inspirací a sdílení vášně a nadšení pro hodinářský obor. Tento atribut je do on-line komunikace nepřenosný. V počátečních letech jsme se akce účastnili výhradně s velkoobchodními značkami. Jejím přesunem do hlavního města jsme se odvážili přizvat k prezentaci i další, vyšší značky, jež zastupujeme maloobchodně, jako je například Breguet, Jaeger Le-Coultre nebo Ulysse Nardin. Každým rokem a s rostoucím počtem vystavovatelů nabývala akce na prestiži a věhlasu u veřejnosti, noblese a propracovanosti v programu, zvláště odborného panelu. V současnosti bude o to důležitější zaměřit se na lokální klientelu a prezentovat se na SEW v posunutém termínu, možná i ve větším rozsahu,“ řekla o Salon Exceptional Watches Michaela Jetmarová, ředitelka Klenotnictví Dušák.

Příznivci hodinářského umění, kteří si již zakoupili vstupenky na zrušený termín, nemusí mít obavy. Vstupenky zůstávají v platnosti i pro nový termín, který bude upřesněn.

Více z rubriky Výstavy a Premiéry

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.