Sociální sítě
Nahoru

Bezpečný způsob, jak hýčkat svou mysl i tělo

Stres je prevít, o tom ví své naše pleť, na které se jeho vliv projeví obvykle jako první. Jenže koho by nestresovalo to, co se momentálně ve světě děje? Vyšetřete si proto chvilku pro sebe, uvolněte se, zklidněte mysl a pokuste se zabránit úzkosti, aby se vám vryla pod kůži. Nastává čas na domácí lázně.

Podle nedávného FOREO průzkumu se 60,5 % dotázaných cítí nepříjemně ohledně návštěv lázní a kosmetických salonů v době pandemie. Nejistota, která se populací šíří stejně jako nový vir, mění naše každodenní chování – osobní schůzky nahrazují ty virtuální, místo kanceláří sedíme za pracovním stolem doma, nákupy řešíme online (a stejně sledujeme i divadelní představení) a učíme se, jak se správně starat o pleť. Profesionální ošetření i zklidňující pečující rituál si ale můžeme užít, aniž bychom opustili koupelnu. To, co nám totiž aktuální situace dala, je trochu času navíc, který bychom měli investovat do sebe.

Horká vana plná voňavých bublinek je zaručený způsob, jak donutit černé myšlenky opustit hlavu. Stačí vytvořit příjemnou relaxační atmosféru. Rozmístěte po koupelně klasické nebo LED svíčky, zhasněte a vychutnávejte si jejich komíhající se světlo. Ještě před tím, než se ponoříte do vody, do ní vsypte bohatou hrst soli nebo vmíchejte přírodní oleje, které pomáhají uvolnit stres. Ideálními bylinkami pro psychickou pohodu jsou levandule, mateřídouška nebo meduňka. V takto připravené lázni klidně odpočívejte a snažte se na nic důležitého nemyslet.

Až se budete cítit dokonale zrelaxovaní, zaměřte se na pokožku. Dopřejte jí šetrný peeling, který odstraní odumřelé buňky a pomůže tak kůži s regenerací. Vhodný je ten bez plastových mikročástic, kde brusnou složku zastoupí nadrcené skořápky ořechů, malinová zrníčka, káva nebo cukr. Vaše pokožka nic nepozná a vás nebude trápit černé svědomí vůči přírodě. Vlasy pak nadvakrát umyjte vaším oblíbeným šamponem a na závěr na ně aplikujte hydratační masku, díky které budou lesklé a krásně hebké. Pleť Vám pomůže dokonale vyčistit FOREO LUNA 3 – inovativní čistící a masážní přístroj od švédské skintech značky. Díky sonickým pulzacím jemně vyčistí pleť a odstraní zbytky olejů a make-upu, navíc představuje i ideální způsob, jak si pleť ve vaně i namasírovat.

Protože kvalita pleti úzce souvisí s psychickou pohodou, může ta naše v posledních měsících trpět, což se v kombinaci s častým nošením roušky projevuje černými tečkami, pupínky a ztrátou jasu. Díky sonickému přístroji FOREO UFO mini 2 si budete připadat jako v rukách profesionální kosmetičky. Zatímco T-Sonic pulzace poskytuje obličeji masáž, termo-terapie napomáhá přísadám z pleťové masky pronikat lépe do pokožky, LED světelná terapie působí proti akné, vráskám, zašedlému tónu pleti a zpevňuje pokožku. V jednom malém přístroji tak najdete širokou škálu benefitů, které ocení nejen vystresovaná pleť.

Hýčkání nemusí končit ani s okamžikem, kdy hlavu složíte na polštář. Nechte se do říše snů přenést příjemnou vůní rozlehlých levandulových polí nebo prvního jarního větru. Stačí na polštář nastříkat trochu speciálního parfému, tzv. pillow spray, který vám pomůže usnout a zajistí, že se v noci nebudete zbytečně probouzet. Bez vydatného spánku, během něhož načerpáte tolik potřebnou sílu, se totiž stresu zbavíte jen těžko.

Více z rubriky Kosmetika

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.