Sociální sítě
Nahoru

Patnáct silných, inspirativních příběhů v nové knize Zeď mezi námi

Nově vydaná dvojjazyčná kniha Zeď mezi námi je plná zvratů a emocí. Je to kniha o svobodě volby a svobodě ducha. Základ tvoří patnáct rozdílných lidských příběhů, patnáct různých pohledů na historické okamžiky i dějiny každodennosti uplynulého půlstoletí v česko-německých vztazích.

Předmluvu ke knize napsal ředitel Českého centra v Berlíně Tomáš Sacher a epilog velvyslanec České republiky v Německu Tomáš Kafka.

Své příběhy vyprávějí opravdoví lidé, které spojuje odvaha, vůle překonávat překážky a touha objevovat nové obzory i tradice. Kniha slibuje šťastné konce i příběhy plné nelehkých rozhodnutí, hledání svobody i maličkostí, které dělají domov opravdovým domovem. To vše v jednotlivých textech zachytily autorky Danuše Siering, Veronika Jonášová, Kateřina Černá a Karin Zadrick, jejichž životní cesty jsou v různé míře také spjaty s česko-německými otázkami. Myšlenkou knihy je mapovat, jak blízcí či vzdálení jsou si dnes Češi a Němci. Přetrvávají ještě zbytky pomyslné zdi? Jaké životní osudy vedou Čechy k odchodu do Německa, a co naopak může lákat Němce na životě v Čechách?

Kniha Zeď mezi námi je k dostání na webu Albatrosmedia.cz a ve vybraných knihkupectvích za 449 Kč.

„Každý člověk má svůj příběh. Někdo neopustí rodnou vesnici po celý život, někdo roztáhne svá křídla a vydá se za hranice do neznáma, do cizí země s jiným jazykem, s rozdílnými zvyky i tradicemi. O těchto lidech je naše knížka,“ říká Danuše Siering, spoluautorka a iniciátorka knihy, která za pomoci přátel odešla z Československa do západního Berlína v létě roku 1986. „Kniha by měla být inspirací pro ty, kteří boří zdi a stavějí mosty, aby po nich jednou mohli projít všichni lidé, svobodně a bez problémů. A to i ti, kteří pocházejí z nejvzdálenější vesnice,“ dodává Danuše Siering, která v současnosti působí střídavě v Berlíně a v Praze.

Každý příběh je doplněn autentickou portrétní fotografií, která odráží charakter člověka. Autorské fotografie nás díky své atmosféře dokážou přenést hlouběji do jednotlivých příběhů a minimalistický design jako by kontrastoval s barvitě vylíčenými příběhy.

Nakladatelství EDIKA a Black Swan Media v knize Zeď mezi námi přinášejí unikátní svědectví lidí, kteří jsou jedni z těch, co píší naše společné česko-německé dějiny. Ústřední téma této knihy nabízí více pohledů, jak ji číst, avšak spojující linkou zůstávají právě lidé. Předmluvu ke knize napsal ředitel Českého centra v Berlíně Tomáš Sacher a epilog velvyslanec České republiky v Německu Tomáš Kafka. Projekt podpořil Česko-německý fond budoucnosti.

 

Více z rubriky Umění

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.