Sociální sítě
Nahoru

Andries van Staden: S biltongem od narození

Jeho mottem je „Don’t just eat to eat”, což by se dalo volně přeložit jako „Nejez jen proto, abys jedl“. Při výběru toho, co jíme, se podle něj máme soustředit hlavně na kvalitu a vybrané suroviny, jedině tak nám bude naše tělo sloužit dlouho a na plný výkon jako dobře udržovaný stroj.

Biltong je bio hovězí maso nejvyšší kvality sušené vcelku (tedy nenakrájené, na rozdíl od jerky) po několik dní za maximální teploty 30 °C. Bez umělých dochucovadel a barviv; neobsahuje lepek a přidaný cukr, obsah proteinů: 53 g ve 100 g.

Andries van Staden se narodil v Pretorii, jeho dědeček byl jedním z největších tabákových farmářů v Jihoafrické republice. S biltongem se Andries setkával již od útlého věku, malým dětem se dávají žvýkat kousky sušeného masa s minimem soli na podporu růstu zubů. Během dospívání byl pak kus biltongu v kapse často jeho jediné, avšak výživné jídlo na celodenních výpravách s kamarády, v dospělosti zase součástí společenských setkání a sportovních aktivit.

Andries van Staden

Když se Andries přestěhoval do ČR, postavil si doma malou sušárnu a pustil se do výroby vlastního biltongu tak, jak si to pamatoval z domova. Poté, co ho vyladil k dokonalosti, s ním začal seznamovat své nové české přátele. Jejich nadšený zájem a také absolutní nedostupnost sušeného masa v takové kvalitě na českém trhu jej přivedly na myšlenku, že by ho mohl vyrábět ve větším. V roce 2018 otevřel svou výrobnu Biltong Premium na pražském Smíchově.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.