Sociální sítě
Nahoru

Pelikán otevře již brzy zahrádku

Květen je tím měsícem, kdy na betonových kostkách v ulici Na Příkopech vyroste zahrádka restaurace Pelikán. Oáza klidu uprostřed pulzující hlavní třídy. Bílé ubrusy upoutají pohledy kolemjdoucích. Tak málo stačí k dokonalému štěstí.

Spojení kvality restaurace Pelikán a lukrativního místa značí, že o volná místa na zahrádce Pelikán bude nouze. Zahrádka bude mít jinou nabídku než samotná restaurace.

Menu bude spíše ve stylu tapas a snacků. Rozmanitý bude vinný lístek. Malý pojízdný chladící stolek bude plný skvělých vín za příjemné ceny a nebudou chybět ani špičkové hravé letní bubliny,“ dodává manažer restaurace Pelikán Jan Curylo.

V nabídce nebude chybět například Sendvič s trhaným masem, lehký salát s gravlaxem či ústřice. Dalším důvodem k zastavení právě zde, bude jistě i výběrová káva značky Gala Coffee. Speciálně připravená směs Terroir, jejíž vyladění trvalo celé dva roky. Ano přesně tak dlouho se daná směs ochutnávala, vybírala a prověřovali se farmáři z těch nejprestižnějších kávových lokalit.

Na základě toho vznikla směs 6 arabic, středně pražená a dokonale chuťově vyvážená. Nutno vyzdvihnout zrna Arabica Blue Mountain, což je unikátní odrůda kávovníku, která roste na jedinečném sopečném podloží na Jamajce a je součástí směsi. Restaurace Pelikán bezpochyby nastavuje laťku velmi vysoko. Cílí na kvalitu nad kvantitou. Každý host si najde v Pelikánovi to své.

Zahrádka na Příkopech je na čerstvém vzduchu, ale i v prvním patře domu u Dörflerů, kde se nachází restaurace Pelikán se také dobře dýchá. Je to díky profesionálnímu čističi vzduchu vyvinutým Nasa. Airclean zaručuje bezpečnou zónu, která garantuje zničení 99,97% virů a bakterií. Profesionální dezinfekce vzduchu a povrchů dělá z Pelikána luxusní, čistou a uvědomělou restauraci.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.