Sociální sítě
Nahoru

Mochi by MOTIKO: zmrzlinový kousek štěstí

Všechny milovníky zmrzliny, studených dezertů a inovativních konceptů jistě potěší otevření prvního butikového stánku Mochi by Motiko v přízemí OC Nový Smíchov.

Zmrzlinové mochi je totiž revolucí v ledovém gurmánském světě. Moderní způsob pojetí tradičního japonského dezertu mochi si totiž velmi rychle získal nejenom celosvětovou oblibu, ale také u nás.

Mochi se vyrábí ze speciální lepkavé rýže, která se během procesu napařování a drcení mění v těsto, které se plní tradičními sladkými náplněmi. Zmrzlina je vyrobena z rostlinné smetany a je obohacena o různé druhy ovoce, ořechů nebo čokolády (a i přesto má 1 kus mochi jen 100 kcal).

Mochi vyrobené touto technikou je měkké a jeho delikátní chuť se rozvine v ústech po prvním kousnutí. Mochi MOTIKO je úchvatný dezert, ve kterém se snoubí dokonale vyvážená struktura těsta a plná chuť náplní. Zároveň je zdravý a šetrný k životnímu prostředí.

Výběr příchutí je pestrý, od tradičních jako je pistácie, čokoláda, jahoda, kokos, mango, meloun, až po neobvyklé, např. matcha, limoncello či čokoládový lanýž s třešní.

Perfektní kombinace krémové zmrzlinové náplně s různými druhy ovoce, ořechů nebo čokolády obalené v jemném rýžovém těstíčku je malým kouskem štěstí, které mochi představuje.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.