Sociální sítě
Nahoru

Asociace podnikatelek a manažerek oslavila 25 let ve velkém stylu

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) sdružuje ženy v byznysu již od roku 1995. Půlkulaté výročí tedy završila již v minulém roce. Mezinárodní konference v Senátu se však vinou protipandemických opatření uskutečnila pouze online formou.

Členky Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek se sešly na zámečku Chateau de Frontiere

Na tu pravou oslavu si musely podnikatelky počkat až do letošního června. Dámy se potkaly v nádherném prostředí jihomoravského Chateau de Frontiere a šlo o skutečně výrazné osobnosti českého byznysu. Pozvání prezidentky asociace Kateřiny Haring přijala například Radka Prokopová, výkonná ředitelka společnosti Alca plast nebo Věra Komárová, spolumajitelka Dermacolu.

Kateřina Haring spolupracuje s českou značkou PRIM hodinky od novoměstského výrobce proto nemohly chybět

Všechny tři dámy spojuje nejen to, že podle časopisu Forbes patří mezi nejvlivnější ženy Česka, ale jsou také ukázkou toho, že velký byznys nemusí být jen doménou mužů. Setkání se zúčastnila celá řada úspěšných a inspirativních žen, které se v rámci ČMAPM společně podílí na vytváření etického byznysového prostředí v ČR a představují významný hlas žen – podnikatelek a manažerek.

Od ambasadorky značky Veuve Cliquot Markéty Zázvorkové se dámy dozvěděli řadu zajímavých informací

Akci podpořila značka Veuve Clicquot a její zapojení bylo více než symbolické. Na vytvoření světově proslulého domu Champagne se totiž nejvíce podílela Barbe-Nicole Ponsardin, tedy Madame – nebo chcete-li -Veuve (vdova) Clicquot. Ta po smrti manžela převzala vedení podniku a svými vynálezy a nápady významně ovlivnila historii tohoto slavného moku. Její inovací bylo například vůbec první Vintage Champagne, stejně jako Champagne Rosé, vytvořené metodou assemblage.

V roce 1814 dokonce překonala embargo a stala se dodavatelkou šampaňského pro ruský Sankt Peterburg. Tyto a mnohé další zajímavosti se dámy dozvěděly od ambasadorky značky Veuve Clicquot Markéty Zázvorkové, která šampaňské Veuve Clicquot skvěle spárovala s degustačním menu šéfkuchaře restaurace ESSENS Otty Vašáka.

Stojící Kateřina Haring a Radka Prokopová, Sedící Barbora Novotná, Věra Komárova, Romana Kurucová a Taťána Marie Nepustilová

Tento večer je právě tím večerem, kdy ženy sdílením svých zkušeností v nevázané a nenucené formě se více utvrzují, že jejich rozhodnutí pro dráhu podnikatelky má smysl,“ říká Kateřina Haring, prezidentka ČMAPM a dodává: „Předáváním si cenných zkušeností, sdílením aktuálních informací a navazováním nových přátelství tak ženy cítí, že na to nejsou samy, že překážky v byznyse jsou jen další cenná zkušenost a jak je důležité mít i zázemí v podobě asociace. Tím se utvrzujeme v tom, že naše motto „Pomáháme ženám podnikat a růst“ má smysl.“

Pozvání prezidentky ČMAPM Kateřiny Haring přijala také ředitelka firmy Alca Plast Radka Prokopová

Viceprezidentka asociace Romana Kurucová doplňuje: „Potenciál aktivit ČMAPM dokazuje nejen 25 výročí od vzniku, ale i spousta dalších skvělých projektů na podporu podnikání žen, jako např. ChooseWOMEN nebo ŽENY 50+. V průběhu léta chystáme také řadu akcí v Levandulovém údolí a na začátku října by měla proběhnout mezinárodní konference Business Connects Women.

Více z rubriky High society

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.