Sociální sítě
Nahoru

Startup 3Dsimo průběžně roste v dvojciferných hodnotách

Český technologický startup 3Dsimo je ve fázi rekordního průběžného růstu. Na přelomu roku představil dvě nové produktové řady a zároveň vyrostl o 100 % oproti roku předešlému. Tržby v roce 2020 tak dosáhly 20 milionů Kč a prodeje produktů, které putovaly k zákazníkům z 85 zemí, stouply o 80 %.

Letos chce firma atakovat obrat 30 milionů Kč. V rámci dalšího rozvoje nyní 3Dsimo otevřelo novou unikátní dílnu s plochou bezmála 1000 m2 v pražské Libni. MultiLab by měl sloužit nejen jako výrobní prostor, ale také jako komunitní a kreativní dílna pro širokou veřejnost.

David Paškevič a Ondřej Nentvich

MultiLab vznikl v místě bývalých pražíren v pražské Libni v prostorech staré výrobní haly. Originální prostor tak v sobě spojuje genius loci opuštěné továrny s moderní přestavbou na klíč podle přesných technologických požadavků společnosti. Díky velkorysé dispozici je zde možné výrobu podle potřeb až zčtyřnásobit, a to bez zásadních stavebních úprav nebo změn. Dvouapůlmilionovou investici do nových prostor umožnily rekordní prodeje a hospodářské výsledky společnosti za rok 2020, kdy 3Dsimo celosvětově prodalo přes 27 000 kusů svých produktů.

Hledali jsme prostor, který vyhoví nejen našim rostoucím požadavkům na výrobu, ale zároveň nabídne něco originálního navíc. Opuštěná továrna v Libni nás okamžitě zaujala a jsme rádi, že se nám i po přestavbě podařilo zachovat unikátní duch tohoto místa. 3Dsimo od svého počátku stojí na silné uživatelské komunitě a chceme, aby i MultiLab sloužil jako místo setkávání a uvádění kreativních nápadů v život. Koncepce nové dílny tak spojuje technologickou preciznost na straně jedné a otevřenost vůči veřejnosti na straně druhé,“ říká David Paškevič, CEO 3Dsimo.

Koncept Multilabu efektivně spojuje automatizovanou a ruční výrobu. Dílna obsahuje automatizované výrobní stroje včetně průmyslové CNC frézy, blistrovací poloautomatický stroj, řezací CO2 a gravírovací lasery nebo 30tunový lis. Do nového MultiLabu ale patří i prostory pro precizní ruční práci, kde 26 zaměstnanců programuje 3D pera a kompletuje veškeré produkty. Součástí dílny je také sklad s hotovými produkty k distribuci.

Komunitní myšlenku reprezentuje multifunkční studio určené k natáčení unikátního obsahu pro YouTube kanály společnosti. Na těch jsou představovány nejen nové produkty, ale také různé DIY projekty a návody, které se těší velké oblibě hlavně u komunity majitelů 3D per a multitoolů.

V budoucnu by díky svému pojetí dílna měla sloužit také jako kreativní a setkávací prostor pro tvůrce, studenty i širokou veřejnost, na níž 3Dsimo svými výrobky cílí.

Letos cílí 3Dsimo na obrat 25 až 30 milionů Kč, jehož chce dosáhnout zvýšením prodejů v Německu, které patří spolu s USA a Kanadou mezi největší exportní trhy. Ve střednědobé budoucnosti chystá uvedení nových produktů, které jsou v současnosti ve vývoji, a pro letošní rok chystá hlavně nová rozšíření stávajících produktů značek Boffin Magnetics a Noyce Joyce.

Veškeré produkty a jejich rozšíření jsou dílem interního týmu a společnost se je snaží neustále rozvíjet a posouvat dál, což potvrzuje i Paškevič: „Rádi podporujeme nové nápady a mám vždy ohromnou radost, když se nám podaří dostat od první myšlenky přes zkušební prototyp až k funkčnímu výrobku. Proto také vše, co vyděláme, investujeme zpátky do firmy – a to buď ve formě nových výrobních strojů nebo právě v podobě financí určených na vývoj.

3Dsimo vzniklo po úspěšné crowdfundingové kampani jako technologický startup postavený na nápadu jeho CEO Davida Paškeviče, který ještě jako student ČVUT zkonstruoval druhý prototyp 3D pera na světě. Následoval všestranný multitool Multipro, který je díky svým vyměnitelným nástavcům patentovaným světovým unikátem, a dále jeho opensourcová verze Kit 2.

Ve druhé polovině prosince loňského roku zahájilo 3Dsimo prodej elektronické stavebnice Boffin Magnetics, která umožňuje sestavení více než 200 interaktivních projektů, a v lednu letošního roku se do prodeje dostaly stavebnicové projekty Noyce Joyce, které se po sestavení promění ve zcela funkční prvek.

Více z rubriky Tech

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.