Sociální sítě
Nahoru

Speciální edice Montblanc Muses věnovaná Elizabeth Taylor

Pero z edice Montblanc Muses Elizabeth Taylor vzdává hold jedné z největších a nejvlivnějších filmových hvězd 20. století, která si podmanila diváky svým hereckým uměním a ikonickým stylem, a mnohé inspirovala svým odvážným aktivismem mimo filmové plátno.

Edice Montblanc Muses spojuje nesmírné dědictví kultury psaní domu s příběhy silných a odvážných žen, které zanechaly ve světě svou stopu. „Múzou“ pro nejnovější speciální edici per se stala herečka a aktivistka Elizabeth Taylor (1932-2011). Průkopnice novodobého vnímání slávy je považována za jednu z nejikoničtějších a nejvlivnějších žen 20. století. Známá svým nezávislým duchem, pozoruhodnou krásou a neochvějným soucitem Elizabeth Taylor inspirovala generace na filmovém plátně i mimo něj.

Ať už jako hlavní hrdinka filmů Kleopatra a Kočka na rozpálené plechové střeše, či aktivistka upozorňující svět na hrozící pandemii AIDS, podnikatelka řídící expanzi svého impéria s vůněmi nebo jako žena ovládající média svými neuvěřitelnými románky a dramatickým soukromým životem, Elizabeth Taylor vždy žila podle svých pravidel a vše dělala s jistotou a grácií sobě vlastní.

Design nové speciální edice Montblanc Muses Elizabeth Taylor je inspirovaný estetikou 50. a 60. let minulého století, tedy období, kdy herečka dosáhla v Hollywoodu svého vrcholu. Tvar odkazuje na originální pero Montblanc právě ze stejné doby. Za využití speciální techniky, víčko a tělo jsou vyvedeny v tmavě fialovém mramorovaném laku vzdávající hold hereččiným úžasným očím a její oblíbené barvě.

Stylová ikona s vášní pro luxus, Elizabeth Taylor milovala diamanty a drahokamy, fascinovaná jejich krásou a dokonalostí. Hereččina osobní sbírka šperků, vybraná s odborností a nadšením, patřila mezi nejdůležitější soukromé sbírky šperků na světě, a to především díky historickým šperkům jako je například prsten s obrovským 33,19 karátovým diamantem Elizabeth Taylor Diamond (dříve známý jako Krupp Diamond), který jí daroval manžel Richard Burton. Elizabethina láska ke šperkům se stala inspirací pro klip pera ve tvaru prstenu, který přitahuje pozornost svou neobvyklostí, zatímco platinou pokovená špička těla připomíná svým geometrickým gravírováním typický šperkařský vzor 50. let.

Asi nejtrvalejším odkazem této múzy 20. století byl její průkopnický humanismus, který přesunul pozornost upírající se na Elizabeth Taylor od jejího dětství k otázkám vyžadujícím pozornost globální. V osmdesátých letech využila svoji slávu a zasazovala se o výzkum, léčbu a podporu lidí žijících s HIV/AIDS, kteří se dostávali stále více na okraj společnosti.

Její přesvědčení a odvaha v době, kdy vláda a široká veřejnost nepodnikali žádné kroky, jsou dodnes obdivovány. V roce 1985 Elizabeth Taylor spoluzaložila Americkou nadaci pro výzkum AIDS (amfAR), současnou Nadaci pro výzkum AIDS. V roce 1991 založila nadaci Elizabeth Taylor AIDS Foundation (ETAF) a zvýšila povědomí o boji proti AIDS více než kterákoliv jiná veřejná osobnost své doby. Na památku jejího dojemného projevu na GLAAD Media Awards v roce 2000, který skončil slovy „LONG LIVE LOVE“ nese hrot plnícího pera ze 14karátového zlata pokoveného rhodiem vygravírovaná právě tato tři slova.

Speciální edice Montblanc Muses Elizabeth Taylor, dostupná ve variantě plnící pero, Rollerball a Ballpoint, je okouzlující a smysluplnou poctou ženě, která svůj život žila s vášní, a významně přispěla k filmovému průmyslu, kultuře, módě a filantropii.

Více z rubriky Módní doplňky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.