Sociální sítě
Nahoru

Seiko Speedtimer inspirované tradiční sportovní časomírou

V 60. letech minulého století společnost Seiko představila zcela novou generaci vysoce přesného zařízení, které ocenilo mnoho mezinárodních sportovních federací a nadšeně ho využívaly k zachycení času během předních světových sportovních akcí.

Ústředním bodem tohoto úspěchu byla řada stopek, které zahrnovaly inovativní mechanismus vačky „ve tvaru srdce“, nového technického řešení od značky Seiko. Tato srdcovka poskytovala vysokou úroveň přesnosti, o které se dříve u manuálních časoměřičů ani nesnilo.

Později v roce 1969 byl představený model Seiko Speedtimer s inovativním kalibrem 6139. První automatický chronograf na světě s řadičem, tedy sloupcovým kolem, a vertikální spojkou, které přinesly zlepšení měření uplynulého času v náramkových hodinkách a jsou stále předpokladem pro vysokou funkčnost chronografů.

Nová limitovaná edice obsahuje několik designových prvků ze stopek z roku 1964, jako například číselník, který vzdává hold stopkám s přesností měření na 1/5 sekundy z roku 1964. Zdědil také přesnost a čitelnost, vlastnosti rozhodující pro vysoký výkon. Číslice a indexy výrazně vystupují proti čistě bílému číselníku a zaručují stejně vysokou úroveň čitelnosti.

Vteřinová ručka chronografu je jemně zakřivena směrem k číselníku tak, byla co nejblíže číslicím na číselníku a dlouhá tak, aby její špička sahala až k tachymetrické stupnici na samém okraji číselníku, čímž je zajištěno zcela přesné odečítání času na první pohled.

Hodinky obsahují nový strojek z nejpokročilejšího chronografu Seiko řady 8R s kalibrem 8R46. Sdílí stejné parametry výkonu jako 8R48, ale má dva dílčí číselníky namísto tří a datumovku na pozici šesté hodiny. Vertikální spojka a sloupcové kolo zajišťují přesnost a odolnost, což jsou charakteristické znaky tohoto strojků s kalibrem 8R.

Mechanika dotlaku je lehká a pevná díky použití technologie MEMS, která zvyšuje stabilitu přesnosti hodinek. Stisknutím resetovacího tlačítka se ručičky okamžitě a synchronizovaně vrátí zpět na nulu.

Hodinky jsou uchycené na tahu z kvalitní ušlechtilé oceli a jeho design je navržený přímo pro tuto sérii. Výška, hmotnost a nízké těžiště tahu zajišťují stabilitu a vysoký komfort nošení modelu na zápěstí. Ocelový tah lze vyměnit za černý kožený řemínek s prošíváním, které navyšuje odolnost řemínku, a je rovněž součástí balení.

Tato re-edice Speedtimeru je k dostání v limitované edici 1 000 ks.

Více z rubriky Chronografy

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.