Sociální sítě
Nahoru

Nadčasově stylové dámské hodinky od Mühle Glashütte

Pro ženy prahnoucí po extravagantních náramkových hodinkách není německá hodinařina rozhodně tím pravým. A ta z Glashütte už vůbec ne.

Právě zde se pod rukama hodinářů rodí esteticky čisté skvosty, a to, ať už je řeč o zástupci haute horlogerie A. Lange & Söhne či o tvůrcích dostupnějších časomír, jako je Union Glashütte, Wempe či Nomos. Do hrstky rodinou vlastněných společností, které se koncentrují na cenově dostupné hodinky s konzervativním designem vyzařujícím německou strohost, patří i značka Mühle Glashütte.

Novinkou dámského portfolia jsou decentní Teutonia IV Lady Himbeere. Jak slovo „Himbeere“ v názvu tikajícího skvostu napovídá, inspiraci na barvu číselníku našla manufaktura v okolních lesích. Jedná se totiž o výraz pro „malinu“.

Cílem však bylo vytvořit hodinky pro každodenní nošení, a tak tým designérů záměrně nesáhl po stejně barevném řemínku, ale po neutrálním šedém či hnědém řemínku s povrchovým kartáčováním. Vědomi si dámských požadavků však sáhli po pružných stěžejkách, díky kterým lze snadno řemínek vyměnit za jiný a sladit hodinky celé s outfitem.

Možnosti párování se snažili designéři docílit i v konstrukci samotných hodinek, a tak je subtilní 33,5mm pouzdro vyrobeno z oceli, zatímco ručky a indexy jsou zlacené. Něžné hodinky Teutonia IV Lady Himbeere tak lze nosit ke kabelce se zlatými i stříbrnými detaily.

Dle tradice značky bylo vsazeno opět na mechanický strojek. V tomto případě se jedná o modifikovaný kalibr SW200 dodávaný společností Sellita. Aby však splňoval regionální normy produkce hodinek, obdržel vlastní regulaci setrvačky, můstky i personifikovaný rotor nátahu. Na dekorovaný strojek je tak možné hledět skrze skleněné dýnko hodinek.

V nabídce je bude mít český hodinářský ateliér ChronoShop za 46 800 Kč.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.