Sociální sítě
Nahoru

Nová řada reprosoustav AQ Canto nadchne i ochránce přírody

Společnost AQ dnes představila zcela novou řadu reprosoustav jménem AQ Canto. Z bohatých zkušeností s vývojem audia a inovativním přístupem k využití technologie ohýbání dřeva vzešly reprosoustavy, které se kromě špičkové zvukové prezentace a elegantního vzhledu mohou pochlubit i nebývalým důrazem na ekologii.

AQ Canto budou dostupné hned ve dvou variantách – regálové AQ Canto 3 a sloupové AQ Canto 5.

Inovativní konstrukce kombinující tuhou MDF kostru s 3-D tvarovanou bukovou skořepinou umožnila dosáhnout nekompromisního projevu bez ohledu na zvýšenou udržitelnost výroby.

Nezanedbatelnou roli mají i zakázkové měniče, které pro AQ vyrábí dánská společnost SB ACOUSTICS. Fanoušci se tak mohou těšit na důrazné a kontrolované basy, precizně zvládnuté středy i okouzlující výšky plné detailů.

Regálový model AQ Canto 3 je dostupný za cenu 49 800 Kč a sloupový model AQ Canto 5 vhodný i pro větší poslechové prostory získají milovníci hudby za 74 990 Kč.

Využití náročné technologie ohýbání bukové překližky nám umožnila dosáhnout zvuku, pro který bychom standardně potřebovali velký objem MDF. Ta však kromě dřeva obsahuje i vysoké množství pojiva a tmelícího materiálu,“ doplnil ředitel a šéfkonstruktér společnosti AQ Vladimír Sapara.

Využití bukové skořepiny ohýbané ve třech osách umožnilo zvýšit tuhost korpusu a snížit spotřebu materiálu na minimum. Skořepina navíc obsahuje jen zlomek lepidla a tmelící složky zcela chybí. AQ Canto jsou tak nejekologičtější reprosoustavy v naší nabídce.

Reprosoustavy AQ Canto jsou k dispozici ve variantách buk, ořech a černý jasan.

Štíhlá silueta reprosoustav AQ Canto zaujme svou vizuální lehkostí, kterou podtrhují boční panely z bukové skořepiny. Efektní kontrast přitom dodávají špičkové dánské měniče s bílým keramickým povrchem.

Nic v tomto případě není samoúčelné. Organický tvar reprosoustav umožněný novou technologií výroby zajišťuje eliminaci stojatého vlnění uvnitř kabinetu a tuhost kompozitu aluminia a keramiky absenci zkreslení, které by mohla způsobit deformace běžné membrány. Krásu a přínos tohoto spojení je tak vidět ještě dřív, než reprosoustavy zahrají první tón.

AQ Canto staví na osvědčených řešeních, která dávají reprosoustavám společnosti jejich bezkonkurenční přesnost a schopnost reprodukovat hudbu tak, jak její autoři zamýšleli.

Bočnice, které řadě AQ Canto propůjčují jejich jedinečné vlastnosti, vznikají v Holešově spojením technologických postupů s více než 130letou tradicí, nadále rozvíjenou pod křídly společnosti Czech plywood a 3D modelování.

Tenké pláty bukového dřeva, které bylo vytěženo na nedaleké česko-slovenské hranici, jsou za vysokého tlaku a teploty lisovány do finálního tvaru, díky němuž se skořepina vyznačuje maximální tuhostí. To představuje benefit nejen pro posluchače, který se nemusí obávat nežádoucích rezonancí kabinetu, ale také pro přírodu. Snížení hmotnosti reprosoustav totiž navíc přináší úsporu paliva při jejich transportu.

Sloupový model Canto 5 navíc využívá i pískové komory ve spodní části, která slouží k pohlcení jakýchkoli nežádoucích rezonancí. Zvuková prezentace je tak přesná a detailní i v pasážích s výrazným basovým podkresem.

Dalším specifikem, které novou řadu odlišuje od běžné produkce, jsou středobasové měniče využívající aluminiové membrány s keramickým povlakem a 3D prolisy. Právě kompozitní konstrukce membrány má za důsledek extrémní poměr mezi její nízkou hmotností a vysokou tuhostí, díky kterému je reproduktor úžasně rychlý a přesný.

Výškovou sekci pak zastupuje 1” textilní kalota v aluminiové horně, která bez problémů přehraje i ty nejjemnější zvukové nuance. Výsledkem je maximálně věrný a dynamický zvuk, který potěší zábavností, bohatými hudebními detaily i skvělým vykreslením prostoru.

Více z rubriky Hi-end audio

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.