Sociální sítě
Nahoru

Minutová repetice Hublot v keramice

Dvacet dlouhých let zabralo zručným řemeslníkům značky Hublot, než si naplno podmanili práci s keramikou a přivedli ji k dokonalosti. Vrcholem jejich práce je nejnovější hodinářský počin v podobě limitované kolekce Big Bang Integral Tourbillon Cathedral Minute Repeater, prvních 100% keramických hodinek s minutovou repeticí na světě.

Několik korunek, občas luneta, případně spona. Krom několika komponentů nebyla keramika jako hodinářský materiál nikdy zvládnutá natolik, aby mohla být plně použita pro tak náročnou komplikaci, jakou je minutová repetice.

Teď však můžeme otočit list – Hublot je první hodinářskou značkou na světě, která navrhla, vyrobila a sestavila Cathedral Minute Tourbillon Reapeater výhradně z keramiky.

Vzhledem k tomu, že keramika je extrémně tvrdý materiál pro obrábění i konečnou úpravu, byla to skutečná výzva. Aby bylo možné docílit kýžených výsledků, barvení keramiky vyžaduje výjimečnou přesnost při vypalování. Kvůli tlačítku, kterým se spouští odbíjení, nebylo možné zaručit voděodolnost pouzdra.

V neposlední řadě nebylo v keramickém pouzdře možné docílit čistého a silného zvuku. S tím vším se však Hublot vypořádal a po dvaceti letech tvrdé práce, ve které byl jeden proces závislý na dalším, se mu všechny výzvy a překážky podařilo úspěšně zdolat. Během vývoje přitom stačilo udělat jedinou drobnou chybu a všechna práce musela začít zase od nuly. Big Bang Integral Minute Repeater Ceramic tedy není vítězstvím nad materiálem, ale spíše důkazem interdisciplinárního hodinářského mistrovství zahrnujícího všechny dovednosti vysoké hodinařiny.

V žádném případě však nejde o unikátní kousek. Hublot uvádí na trh hned 36 kusů s pouzdrem o průměru 43 mm – 18 v černé keramice a 18 v bílé. Oba patří do stejné rodiny Integral Ceramic, která byla představena v roce 2020 a která je složená výhradně z keramických částí – pouzdra, náramku, lunety i zadní části pouzdra.

Tentokrát je to však poprvé, kdy je Big Bang Integral Creamic vyroben v černé verzi. A tím ono „poprvé“ rozhodně nekončí. Je to také poprvé, kdy se v této kolekci objevuje tourbillon, jak jinak než kompletně vyrobený v manufaktuře Hublot. Je umístěn v kalibru MHUB801 s manuálním nátahem a rezervou chodu 80 hodin.

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.