Sociální sítě
Nahoru

Sennheiser Momentum True Wireless 3 etalon plně bezdrátového poslechu

Společnost Sennheiser představila novou generaci plně bezdrátových sluchátek Momentum True Wireless 3. Ta staví na osvědčených 7mm TrueResponse měničích, kterým předchozí generace vděčí za pozici nejoceňovanějších plně bezdrátových sluchátek světa.

Sekunduje jim sada moderních kodeků včetně aptX Adaptive a AAC s jejichž pomocí snadno reprodukují i Hi-Res nahrávky s vyšší než CD kvalitou. Bezkonkurenční frekvenční rozsah 5 Hz – 21 kHz tak jen potvrzuje, že lze očekávat nejen křišťálově čisté výšky a dokonale srozumitelné středy, ale také ohromující pevné basy.

Hudební detail nezanikne ani v rušném městském prostření, které sluchátka zkrotí pomocí nové generace adaptivního potlačení okolního hluku. Transparentní režim, umožňující bezproblémový poslech okolí bez vyjmutí sluchátek z uší, přijde vhod naopak ve chvílích, kdy je potřeba slyšet vše.

Tradičně potěší zvýšená odolnost vůči potu a stříkající vodě i přizpůsobitelné ovládací schéma a výdrž až 28 hodin. Pro nabíjení uživatelé využijí jak tradičního USB-C konektoru, tak libovolné bezdrátové nabíječky technologie Qi. Snadno tak doplní energii na několikadenní poslech například z palubní bezdrátové nabíječky v automobilu.

K významnému posunu nedošlo pouze v technologii ANC a dobíjení, ale také v možnostech přizpůsobení sluchátek. Výrobce k nim přikládá nově nejen sadu silikonových ušních adaptérů, ale také ploutvičky zajišťující stabilitu sluchátek i při aktivním pohybu, a navíc umožňuje doladit i zvukový projev.

Tentokrát se milovníci hudby nebudou muset spokojit pouze s běžným vestavěným ekvalizérem. K dispozici jim bude také personalizační poslechový test, díky kterému sluchátka snadno nastaví přesně na míru svému sluchu. Každý tón pak uslyší přesně tak, jak hudebníci zamýšleli.

Plně bezdrátová sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 3 získají milovníci špičkového zvuku za cenu 6 690 Kč v e-shopu pantershop.cz a u vybraných partnerů od května 2022.

Sluchátka řady Momentum True Wireless v sobě spojila moderní technologie a hluboké znalosti v oblasti akustiky a konstrukce sluchátkových měničů. Momentum True Wireless 3 na nich staví a jdou ještě dál. Jejich 7mm membrány zajišťují precizní reprodukci s frekvenčním rozsahem 5 Hz – 21 kHz. Díky technologií Bluetooth 5.2 a kodekům AAC, či aptX Adaptive se při přenosu mezi sluchátky a telefonem neztratí žádný detail a při sledování videa či hraní her bude zvuk vždy synchronizovaný s obrazem.

Problémem nejsou ani moderní Hi-Res nahrávky, které odhalí nové nuance, dosud skryté kvůli omezením CD formátu. Jednoduše nekompromisní poslech. Nová technologie připojení navíc umožňuje i nezávislý provoz jednotlivých sluchátek, díky kterému skvěle zastanou i roli handsfree v zapůjčeném automobilu, nebo při práci na cestách. Tehdy vynikne i systém šesti vnějších mikrofonů pro perfektní zachycení hlasu uživatele.

Přepracovaná technologie adaptivního potlačení okolního hluku, které se neustále přizpůsobuje aktuálnímu prostředí, dá navíc utichnout leteckým motorům a ruchu velkoměsta. Hudebním fanouškům ani posluchačům mluveného slova tak neunikne nic ani v náročném hlučném prostředí.

Specifické požadavky na ladění sluchátek snadno uspokojí vestavěný ekvalizér, který uživatelé nastaví prostřednictvím mobilního telefonu buď ručně, nebo za pomoci poslechového testu. S ním snadno identifikují, které frekvence vnímají tlumeně, které výrazněji, díky čemuž pak vše uslyší tak, jak autor zamýšlel.

Více z rubriky Hi-end audio

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.