Sociální sítě
Nahoru

Značka Superior má plán, jak dostat svá kola do Paříže 2024

Česká značka kol Superior chce dostat svá kola na největší sportovní událost světa v Paříži 2024. Pomoct jim k tomu má Švýcarský tým jb Brunex Superior Factory Racing, který na kolech Superior jezdí od minulé sezóny.

Jezdkyněmi týmu jsou například češka Simona Spěšná, nebo dvojnásobná mistryně světa v maratonu Ramona Forchini. Superior připravuje dokumentární cyklus Mission Paris 2024, který společnou cestu fanouškům podrobně mapuje.

Prvotní myšlenka Mission Paris 2024 vznikla při spojení s týmem jb Brunex Superior Factory Racing, který je veden manželským párem Lisou a Joe Broderovými. Joe je manažerem týmu více než 25 let a vychoval několik mistrů světa a národních šampionů. Jediné co mu v jeho sbírce chybí, je účast na největší sportovní akci světa – letních hrách v Paříži 2024. Tento tým je v UCI pelotonu jedinečný, vychovává mladé talenty a pomáhá dostat nové tváře na vrchol. Pevně věřím, že právě naše kola závodníkům pomohou dosáhnout jejich snu a do Paříže je dostanou,” uvádí produktový manažer značky Superior Petr Lavička.

Švýcarský tým má jezdce mnoha evropských národností. České barvy hájí Simona Spěšná, stříbrná závodnice z juniorského závodu v Novém Městě na Moravě.

Před spojením se Superiorem jsem již zvažoval ukončit svou trenérskou kariéru. Spojení s novou značkou mi však dává naději splnit si náš velký sen. Nyní mám opravdu velkou motivaci dostat nás do Paříže a jsem rád, že nám v tom pomáhají kola značky Superior. Já osobně závodní model Team XF 29 Factory Racing považuji za jedno z nejlepších kol na světě,” komentuje Joe Broder, týmový manažer.

Kola Superior se zúčastnila závodů pod pěti kruhy poprvé v roce 2004. V minulosti na těchto kolech jezdil i vítěz z Atlanty Bart Brentjens. Pouze jeden závodník ze současného týmu má zkušenosti s tímto závodem. Je jím Karl Markt, který startoval v Londýně v roce 2012.

Osobně start v Londýně považuji za jeden z vrcholů mé kariéry, celá atmosféra závodu a setkávání se sportovci z všech koutů světa a jiných disciplín, je opravdu fascinující. Jsem rád, že můžeme být zapojeni do projektu Mission Paris 2024 a ukázat lidem, co za tímto závodem opravdu stojí,” říká Karl Markt.

Projekt Mission Paris ukáže divákům zákulisí s profesionálními závodníky, kteří se chtějí poprat o nominaci do Paříže. „Tento projekt lidem ukáže, že právě závod pod pěti kruhy je jen výsledek dlouhodobé práce, kterou si mnozí z nás neumí představit. K tomuto závodu, který se koná jen jednou za čtyři roky, vede dlouhá cesta a nastavení závodníka se na tuto cestu vydat, bude pro fanoušky zajímavé. Jsem rád, že u toho můžeme být právě s týmem jb Brunex Superior Factory Racing, který podporuje mladé talenty a dal nám prostor o nich natočit několikadílný dokumentární cyklus,” doplňuje marketingový manažer značky Superior Ondřej Cedidla.

Více z rubriky Sport

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.