Sociální sítě
Nahoru

Premiérové setkání s první elektrickou limuzínou BMW i7

První dojem je jednoznačný: moderní, luxusní a nekompromisní. Takové je nové elektrické BMW i7.

Na premiérové představení pořádané BMW Group Česká republika pozval výkonný ředitel společnosti BMW invelt pan Daniel Harant první klienty, kteří měli možnost si osobně vychutnat a prohlédnout všechny detaily čistě elektrické limuzíny BMW i7 xDrive60 EV. Vůz, který lze v inveltu objednávat již nyní, uchvátil svým interiérem, mimořádným komfortním prostorem v zadní části vozu a inovativními technologiemi.

Značka BMW vždy posouvala hranice na vyšší úroveň. Nová vlajková loď BMW řady 7 debutující s i7 xDrive60 EV je toho přesným důkazem. Technické vymoženosti prvního opravdu čistě elektrického sedanu řady 7, kombinované s charakteristickými dynamickými jízdními vlastnostmi vozů BMW, tvoří unikátní celek v progresivním designu. Délka vozu 5,39 metru propůjčuje BMW i7 mimořádný celkový výraz.

Nově navržená přední část vozu je neobyčejně nápadná a představuje inovativní designový styl modelů BMW řadících se do luxusní třídy. BMW i7 zcela v duchu svého postavení doslova překypuje prvotřídní výbavou. Interiéru dominují nové high-tech prvky, jako je osvětlená BMW interaktivní lišta na palubní desce a 31,3“ displej BMW Theatre Screen, nabízející v zadní části vozu zcela nové způsoby, jak si během jízdy užít nejmodernější druhy zábavy.

BMW i7 xDrive60 má pod kapotou dvojici elektromotorů s celkovým výkonem 400 kW (544 k) a s elektrickým dojezdem 625 km. Z 0 na 100 km/h zrychlí jen za 4,7 s. BMW i7 je vybaveno výkonnou technologií pro rychlé nabíjení baterie z Wallboxů doma či v zaměstnání nebo pomocí veřejných nabíjecích míst a vysokorychlostních nabíjecích stanic (HPC). Standardní výbavou je univerzální rychlonabíječka Flexible Fast Charger pro nabíjení v domácích zásuvkách, nabíjecí kabel pro veřejné nabíjení a také nabíjecí karta BMW Charging pro Evropu.

Vybrané materiály, precizní řemeslné zpracování nejvyšší úrovně a jasně strukturovaný design interiéru jsou základem exkluzivního zážitku. Velkorysý prostor se v BMW i7 mísí s inovativními prvky výbavy a příjemnou souhrou propracovaného ovládání, konektivity, asistenčních systémů, infotainmentu a digitálních řešení. Jedním z nejzásadnějších prvků výbavy nového BMW řady 7 je BMW Theatre Screen se zabudovanou službou Amazon Fire TV.

Její součástí je 31,3palcový dotykový displej s rozlišením 8K. Cestující mohou sledovat filmy a televizní pořady v poměru 16:9, 21:9 nebo jako na filmovém plátně v poměru 32:9 a vychutnat si tak pohlcující dojem. K filmovému zážitku se připojuje nezaměnitelný zvukový systém od Bowers & Wilkins. Progresivní design nabízí palubní deska s prohnutým displejem a interaktivní lištou. BMW Interaktivní lišta debutuje v nové generaci luxusního sedanu jako nový druh ovládacího a designového prvku.

Tato funkční jednotka, jež se vyznačuje mimořádně působivým podsvícením, se rozprostírá po celé šířce palubní desky a zasahuje i do obložení dveří. Jsou v ní umístěny dotykové ovládací prvky pro nastavení ventilace a klimatizace, aktivaci výstražných světel a otevírání přihrádky před spolujezdcem. Novinkou jsou automatické dveře s jedinečnými dotykovými displeji v zadní části.

Výkonný ředitel inveltu Daniel Harant k novému BMW i7 uvedl: „Nová 7 řada, a to nejen v elektrické verzi, je pro mě naplněním očekávání, jak by měla vypadat a fungovat nejlepší limuzína ve své třídě. A i nyní, již s odstupem několika měsíců, kdy jsem ji viděl poprvé naživo, musím vzdát hold vývojářům od BMW. Těším se, až budeme mít vůz na showroomu a budeme ho moci představit všem našim klientům a novým zákazníkům, kteří se na vůz již ptají, a těší se, až ho budou moci osobně vyzkoušet. Předpokládáme, že BMW i7 bude připraveno pro první klienty v prosinci tohoto roku. Je to další krok k nové třídě luxusu a inovativních technologií v oblasti udržitelnosti a elektromobility, která nás v následujících letech čeká a musíme být připraveni i v té nejvyšší kategorii, kterou BMW řady 7 představuje. Dojezd 625 km je dostatečný na to, aby se z BMW i7 stal plnohodnotný vůz na denní použití s dostatečným výkonem pro radost z jízdy, kterou BMW již desetiletí dodává.“

Nové BMW i7 přijíždí a je nepřehlédnutelné. Poprvé jsou přední světlomety rozděleny na dvě části. Denní světla v horní části jsou doplněna krystalickými světlomety BMW Iconic Glow. Krystaly Swarovski zde vytvářejí mnohotvárné odrazy okolního světla. I když světlomety nejsou rozsvícené, výsledkem je působivý třpytivý efekt. Pod nimi jsou umístěny LED světlomety pro potkávací a dálková světla. Nepřehlédnutelným prvkem, zejména ve tmě, je volitelný osvětlený rámeček masky chladiče BMW Iconic Glow.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.