Sociální sítě
Nahoru

Kolekce Riviera od Baume & Mercier neřekla poslední slovo

Zakladatelé značky Baume & Mercier Paul Mercier a William Baume měli při tvorbě hodinek vždy na mysli lehkost, preciznost a kreativitu. Tyto vlastnosti zůstaly dodnes v DNA všech klasických i sportovních kolekcí švýcarské značky. Modelová řada Riviera, jež svým názvem upomíná na malebné místo stylového odpočinku ve Francii, není výjimkou.

Linii Riviera značka poprvé představila v roce 1973. Je pro ni charakteristický sofistikovaný sportovně-elegantní vzhled a nezapomenutelná dvanáctistěnná luneta připevněná k pouzdru čtyřmi viditelnými šroubky. Loni tuto kolekci značka Baume & Mercier reinterpretovala a přiblížila současnosti.

A to natolik úspěšně, že se rozhodla letos v řadě Riviera přinést další modely, které ztělesňují radost ze života, „joie de vivre“ a zároveň bezstarostnou svobodu. Je zachycena v čistých, elegantních liniích velmi ženských dámských i moderních pánských hodinek.

Hvězdou loňského roku se staly pánské modely se 42mm pouzdrem, jehož velikost značka u pánské novinky Riviera Automatic 10660 zachovává i letos. V barevné škále manufaktura vsadila na odstíny šedé barvy: břidlicově šedý je číselník s dekorem vlnek, s ním kontrastují ručky, římské číslice a indexy orámované pozlacenou ocelí. Zosobněním moderního vzhledu ocelových hodinek je pískovaná šedá luneta z titanu se čtyřmi viditelnými šroubky. Díky systému snadno vyměnitelných pásků lze lehce obnovit vzhled hodinek a šedý kaučukový řemínek vystřídat za ocelový tah.

Ženám se zrychlí tep díky modelu „Coastline“ Riviera 10677. A to nejen pro jeho nádherný modrý číselník, jehož barva se od středu k okraji postupně ztmavuje, a připomíná tak krásu moře jižní Francie, ale též kvůli diamantům na jeho levé straně, na části lunety i ocelového tahu. Šedesát osm diamantů sedmi různých velikostí je na číselníku uspořádáno do tvaru francouzské Riviéry, od Monaka až po Saint-Tropez. Uvnitř ocelového pouzdra je uložen automatický strojek.

Velmi žensky působí dva modely s 33mm ocelovým pouzdrem Riviera 10675 a 10676. A to díky saténově růžovému, respektive perleťovému číselníku s motivem vlnek a snadno vyměnitelnými řemínky.

Více z rubriky Hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.