Sociální sítě
Nahoru

„Ověř a ušetři“ pomůže vybrat nejúspornější domácí spotřebič

Ceny energií rostou a jestli zrovna teď vybíráte nový domácí spotřebič, vyznat se v nabídce obchodů a eshopů je téměř nadlidský úkol. Ideálně byste měli porovnat všechny parametry, zaměřit se na energetickou náročnost každého spotřebiče a ještě navíc zohlednit pořizovací cenu. Tyhle složité výpočty za vás hravě zvládne vyhodnotit webový srovnávač LABEL 2020 Ověř a ušetři.

LABEL 2020 Ověř a ušetři umožňuje po naskenování QR kódu z energetického štítku porovnávat informace o výrobku přímo v mobilu, případně lze zadat název modelu i přímo na stránkách aplikace.

LABEL 2020 Ověř a ušetři porovnává náklady na elektřinu různých výrobků po celou dobu životnosti výrobku. Pokud se k tomu připočte pořizovací cena, je možné porovnat celkové náklady různých spotřebičů. Údaje o spotřebičích pochází striktně z dat, které o nich poskytují na energetickém štítku jejich výrobci.

Týká se to chladniček a mrazniček, myček nádobí, praček, televizorů nebo svítidel

Rychle se tak ukáže, které údajně výhodné výrobky mohou být z dlouhodobého hlediska dokonce dražší. Pomocí Ověř a ušetři lze velmi rychle určit nejúčinnější výrobky, které jsou v současné době k dispozici. Kromě toho je ke každému modelu výrobku k dispozici celá řada dalších informací,“ říká Juraj Krivošík ze společnosti SEVEn.

Vzhledem k prudce rostoucím cenám elektřiny je úspora elektřiny v domácnosti důležitější než kdy jindy. Energeticky účinné spotřebiče jim pomáhají udržet výdaje pod kontrolou. Porovnávat náklady lze tímto nástrojem v současnosti u chladniček a mrazniček, myček nádobí, praček, televizorů, svítidel nebo vinoték.

Webové stránky jsou dostupné pro počítače, tablety a telefony zde.

Více z rubriky Tech

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.