Sociální sítě
Nahoru

Podmol se poprvé objeví v hraném filmu

Pořádnou dávku emocí slibují tvůrci nového českého filmu Adam a jeho poslední cesta. A také Libora Podmola v hlavní roli. Pro mistra světa ve freestyle motokrosu půjde o debut v hraném filmu. Stejně tak pro dokumentaristu Ladise Zemana, jenž se ujal režie. Oba pánové si zvolili nesnadné téma o smrti. „Natočili jsme romantické drama, které by mělo diváky motivovat žít svůj život naplno,“ věří Zeman.

Hlavní hrdina Adam vede obyčejný život, ve kterém se necítí být šťastný. S manželkou se delší dobu pokoušejí o početí dítěte. Během chvíle se vše změní – Adam se dozví, že z něj bude táta i to, že je vážně nemocný a narození dcery se nejspíše nedočká. Rozhodne se vše opustit a vydá se na poslední cestu.

Během ní o sobě natáčí dokument, aby svému potomkovi ukázal, jaký doopravdy byl… Takový je syžet road movie, one man show Libora Podmola s prvky hraného dokumentu. „Celý film jsme natočili ve dvou lidech. Žádný štáb okolo sebe, jen já a Ladis,“ říká Podmol. „Napsal jsem kostru scénáře, Libor přidal svůj pohled. Potkali jsme zajímavého člověka, tak jsme ho oslovili a dali mu roli,“ popisuje nevšední metodu režisér.

Natáčelo se v Dánsku, na Faerských ostrovech, v atraktivních destinacích Spojených států – New York, Las Vegas, Grand Canyon. Poslední klapka padla na Srí Lance. O dramatické okamžiky nebyla nouze, ale i o nádhernou přírodu a místa včetně ikonické jízdy z Las Vegas do Grand Canyonu na BMW R18.

Premiéra kina, divadla a besední show v jednom se uskuteční ve středu 17. srpna v CineStar Anděl.

Promítání ozvláštní divadelní prvky. Diváci se proto mohou těšit jen na devět unikátních představení. „Libor je fantastický vypravěč. Byla by škoda toho nevyužít. Zapojíme ho do hry. Obleče se do kostýmu Adama a každý bude mít možnost poznat ho osobně. Celý příběh si tak daleko více prožije,“ vysvětluje Zeman. „Připravili jsme něco, co tu ještě nebylo. V jeden večer zažijete kino, divadlo a besední show o naší dobrodružné cestě kolem světa,“ láká Podmol.

Do konce roku bude film Adam a jeho poslední cesta k vidění i v CineStar Plzeň, Liberec, Ostrava, Hradec Králové, České Budějovice, Olomouc a Jihlava. Tour bude zakončena 3. prosince opět v Praze na Andělu.

Více z rubriky Výstavy a Premiéry

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.