Amazonský prales je největším svého druhu na světě. Dodnes patří k místům, která stále ještě ukrývají nepoznané druhy zvířat i rostlin a je domovem mnoha domorodých kmenů.
Není proto divu, že se stal inspirací pro výrobu venezuelského ginu Canaïma. Otevřete se tomuto jedinečnému amazonskému pokladu a vychutnejte si jeho unikátní exotický charakter, který je dán ojedinělými botanicals získávaných z nepoznaných míst amazonského pralesa.
Gin Canaïma se uvedl na trh v roce 2019 pod taktovkou venezuelské společnosti Destilerías Unidas S.A., která produkuje také oceňované rumy Diplomático. Své jméno dostal po Národním parku Canaïma, jež se nachází ve venezuelské části Amazonie, konkrétně v oblasti Bolívar, jež je domovem dechberoucích skal i Andělských vodopádů – nejvyšších vodopádů na světě.
Chlubí se nedotknutou přírodou s tajemnou flórou, která je známá pouze opravdovým znalcům. Připomíná tak mysteriózní zemi, která je plná legend a mýtů, jež jsou jako stvořené pro vznik této výjimečné značky.
Botanicals, o kterých jste neslyšeli
Národní park Canaïma obývá etnikum známé jako Pémon. Jedná se o domorodý kmen, který dodnes žije v souladu s okolní přírodou a své unikátní znalosti fauny i flóry si předává napříč generacemi. A právě díky spolupráci s domorodými kmeny gin Canaïma kromě devíti jiných, obsahuje i deset obtížně dosažitelných botanicals, které jsou ručně sbírány právě v amazonském pralese. Řadí se k nim například merey, jejichž jedlé nažky jsou známé jako kešu, dále uva de palma neboli plody mauricie a další.
V destilerii jsou botanicals macerovány separátně. Nejprve se ponechají v neutrálním obilném lihu po dobu 2 dnů až týdne, aby byly následně destilovány v tradičním měděném kotlíkovém zařízení o objemu 500 litrů, kde na celý proces pečlivě dohlíží master distiller. Ten pak pro dosažení unikátního chuťového profilu míchá jednotlivé destiláty v různém poměru. Výsledkem je tak unikátní gin, který odkazuje na své amazonské kořeny.