Sociální sítě
Nahoru

Poklad z Amazonie: Poznejte venezuelský gin Canaïma

Amazonský prales je největším svého druhu na světě. Dodnes patří k místům, která stále ještě ukrývají nepoznané druhy zvířat i rostlin a je domovem mnoha domorodých kmenů.

Není proto divu, že se stal inspirací pro výrobu venezuelského ginu Canaïma. Otevřete se tomuto jedinečnému amazonskému pokladu a vychutnejte si jeho unikátní exotický charakter, který je dán ojedinělými botanicals získávaných z nepoznaných míst amazonského pralesa.

Canaïma gin vyniká svou jemností a exotickým charakterem, za který vděčí unikátním amazonským botanicals.

Gin Canaïma se uvedl na trh v roce 2019 pod taktovkou venezuelské společnosti Destilerías Unidas S.A., která produkuje také oceňované rumy Diplomático. Své jméno dostal po Národním parku Canaïma, jež se nachází ve venezuelské části Amazonie, konkrétně v oblasti Bolívar, jež je domovem dechberoucích skal i Andělských vodopádů – nejvyšších vodopádů na světě.

Vyznačuje se intenzivní vůní, ve které se snoubí ovocné a květinové tóny. Patrná je například mučenka, grapefruit nebo náznak černého pepře. V chuti naopak převládají bylinné tóny i náznak citrusu a tropického ovoce s příjemným závěrem.

Chlubí se nedotknutou přírodou s tajemnou flórou, která je známá pouze opravdovým znalcům. Připomíná tak mysteriózní zemi, která je plná legend a mýtů, jež jsou jako stvořené pro vznik této výjimečné značky.

Botanicals, o kterých jste neslyšeli

Národní park Canaïma obývá etnikum známé jako Pémon. Jedná se o domorodý kmen, který dodnes žije v souladu s okolní přírodou a své unikátní znalosti fauny i flóry si předává napříč generacemi. A právě díky spolupráci s domorodými kmeny gin Canaïma kromě devíti jiných, obsahuje i deset obtížně dosažitelných botanicals, které jsou ručně sbírány právě v amazonském pralese. Řadí se k nim například merey, jejichž jedlé nažky jsou známé jako kešu, dále uva de palma neboli plody mauricie a další.

Canaïma gin zakoupíte na warehouse1.cz za doporučenou cenu 790 Kč.

V destilerii jsou botanicals macerovány separátně. Nejprve se ponechají v neutrálním obilném lihu po dobu 2 dnů až týdne, aby byly následně destilovány v tradičním měděném kotlíkovém zařízení o objemu 500 litrů, kde na celý proces pečlivě dohlíží master distiller. Ten pak pro dosažení unikátního chuťového profilu míchá jednotlivé destiláty v různém poměru. Výsledkem je tak unikátní gin, který odkazuje na své amazonské kořeny.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.