Sociální sítě
Nahoru

Vrcholný sběratelský kousek: Mercedes-Maybach „Haute Voiture“

Limitovaná edice Haute Voiture je sběratelským kouskem Mercedes-Maybach pro mimořádné příležitosti. Design představený v podobě stejnojmenného konceptu byl do produkčního vozu dále zdokonalen novými, pečlivě sladěnými detaily. Limitovaná edice byla představena 12. prosince 2022 v rámci exkluzivní akce v Dubaji společně s módní přehlídkou prestižní módní značky Atelier Zuhra.

Mercedes-Maybach Haute Voiture vytváří kombinací nejvyšší úrovně řemeslného umění, pečlivě vybraných materiálů a znamenitých detailů novou úroveň elegance a exkluzivity. Ruční výroba těchto vozů bude probíhat pod vedením samostatného oddělení Manufaktur v Sindelfingenu.

Vozidla budou číslovaná od 1 do 150 a příslušné pořadové číslo bude uvedeno na plaketě na středové konzole. Základem limitované edice je Mercedes-Maybach S 680 (kombinovaná spotřeba paliva podle metodiky WLTP: 14,3–13,4 l/100 km; kombinované emise CO₂: 326–304 g/km) . Tento model nabízí komplexní smyslné zážitky, které jsou pro značku Maybach a její filozofii „sofistikovaného luxusu“ typické.

Na míru střižený design inspirovaný světem Haute Couture

Po vzoru koncepčního modelu Haute Voiture se exteriér produkční verze vyznačuje exkluzivním dvoubarevným lakováním, které kombinuje metalický lak v odstínu modrá nautic v horní části a lehký, třpytivý růžový odstín ve spodní části. Kola jsou lakována modrým odstínem nautic. Dalším výjimečným prvkem je animovaná projekce do okolí vozidla. Po otevření dveří se objeví vzory Mercedes-Maybach animované technikou LED, které elegantně osvětlují jak přední, tak i zadní nástupní prostor.

Na barevné odstíny exteriéru navazují uvnitř vozidla použité odstíny hlubinné modré a růžového zlata, které doplňují prvky v krystalicky bílé a lesklé, opálově bílé barvě. Interiér svědčí o maximální pozornosti věnované detailům a dokonale umocňuje inspiraci světem Haute Couture. Velmi kvalitní, módou inspirovaná smyčková tkanina (buklé) se vine celým modelem jako červená nit. Tkanina má odstíny modré, béžové, růžového zlata a zlata a jako dodatečný detail se nachází i na čalounění sedadel a potazích polštářů. Cestující obklopují ozdobné prvky z krystalicky bílé kůže na konzolách, dveřích a relaxačních poduškách. Podlahové rohože jsou vyrobeny z lněného materiálu a mohéru. Číše na šampaňské v odstínu růžového zlata dokonale zapadají do celkové atmosféry v prostorné zadní části interiéru, což platí i pro plakety Haute Voiture na výplních dveří. Nové je také lemování z modré kůže na konzolách.

MBUX vizualizuje okouzlující atmosféru přehlídkového mola

Informační a multimediální systém MBUX navazuje na mimořádnou exkluzivitu interiéru. Třpytivě se lesknoucí oblaka a velký počet ozdobných prvků v lesklém odstínu růžového zlata vyjadřují atmosféru přehlídkového mola. V menu uživatelských profilů je řidič přivítán květem magnolie a třpytivými částečkami. Dvanáct různých avatarů je ozdobeno ušlechtilými doplňky a oblečeno do elegantních oděvů, například smokingu, fraku nebo večerních šatů.

Zákazníci obdrží společně s vozidlem Mercedes-Maybach Haute Voiture speciální interiérovou plachtu na vůz s logy Maybach a Haute Voiture a ručně vyrobený box, který je stejně jako vůz rovněž číslován od 1 do 150 a obsahuje věrný model automobilu ve zmenšeném měřítku spolu s přívěškem na klíče. Tím je mimořádný zážitek završen.

Exkluzivní kolekce kabelek a příručních zavazadel inspirovaná modelem Mercedes-Maybach Haute Voiture

Na začátku roku 2023, u příležitosti představení sériově vyráběného vozu, bude v nabídce butiků a internetového obchodu společnosti Maybach Icons of Luxury k dispozici limitovaná edice kabelek a příručních zavazadel. Různé varianty stylů a velikostí v limitovaných počtech dostupných kabelek a příručních zavazadel jsou rovněž zhotoveny ručně z vybraných materiálů, které jsou použity i v interiéru vozidla.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.