Sociální sítě
Nahoru

Exkluzivní model legendární Slovenské strely

Český výrobce precizních sběratelských modelů KADEN představil na sklonku roku opravdový unikát. Exkluzivní stokusovou číslovanou edici legendárního vlaku Slovenská strela.

Motorový vůz, vyrobený v polovině 30. let 20. století v kopřivnické Tatře, je jedinečným důkazem úrovně československého meziválečného průmyslu. Vlak, který dodnes udivuje svým designem i konstrukcí, byl uveden do provozu 13. července 1936. Pojmenování Slovenská strela získal díky nasazení na trati Praha – Bratislava, kterou urazil za čtyři hodiny a 50 minut. Ve své době to byl nejrychlejší spoj, který jezdil po československých kolejích. Byl vyroben v počtu dvou kusů, do dnešních dní se však zachoval jen jeden. Ten byl po náročném restaurování umístěn ve speciálně zřízeném pavilonu v Muzeu nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici.

Exkluzivní číslovaný model v měřítku 1:43 bude vyroben v počtu pouhých 100 kusů. Jeho rozměry jsou skutečně úctyhodné: vlak je dlouhý 576 mm, podstavec z ořechového dřeva, na kterém je umístěn, měří 700 mm. Působivé osvětlení podtrhuje výjimečnost modelu. Všech 460 do detailu propracovaných dílů bylo ručně vyrobeno v České republice.

Model vyrábí společnost KADEN na objednávku, vždy pro konkrétního zákazníka.

Více z rubriky Decor

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.