Sociální sítě
Nahoru

Nadčasová krása Bulgari Serpenti v černém hávu

Lze vůbec mluvit o eleganci a smyslnosti a vynechat při tom černou barvu? Černá je stále in, bez ohledu na běh času. Dokáže vyjádřit úplně všechno a pozvednout cokoliv. Bulgari černou komponuje do materiálů: tento odstín zdobí ikonické modely Serpenti Seduttori, Serpenti Spiga a moderní Bulgari Bulgari ve variantě z keramiky i oceli či prostřednictvím úpravy DLC. Tyto tři kolekce pracují s temnými odstíny a oslavují historii značky, která proslula originálními a nadčasovými hodinkami.

Serpenti, čili „had“ v italštině, je pro značku Bulgari nekonečným zdrojem inspirace. Je symbolem síly, živoucí energie a metamorfózy. Kult hada v podání římského klenotnického domu elegantně obtáčí zápěstí těch nejelegantnějších žen. V roce 2019 značka Bulgari přetvořila jednu ze svých legendárních ikon a představila model se štíhlejším, ale stejně působivým pouzdrem, a sportovnějším náramkem, složeným z osmihranných článků.

Model se nyní zahaluje do černé – barvy, která ve skutečnosti ani barvou není. Má bohatou historii i nádech futurismu. Hodinky mají snadno rozpoznatelné pouzdro ve tvaru slzy, poddajný náramek, pohodlný jako druhá kůže, jemně obtáčí zápěstí.

„Černým koněm”, který zajímavě pracuje s různými materiály, jsou hodinky Serpenti Spiga. Tato jedinečná kreace, která obohatila rodinu Bulgari v roce 2014, je velmi propracovaná. Design tohoto kousku je inspirovaný klasem obilí, náramek se dvakrát obtáčí kolem zápěstí. Kousek odkazuje na panenské bohyně z řecké mytologie, téma však zpracovává s radikálně moderním přístupem. Hodinky jsou opravdovou ikonou v pravém slova smyslu.

Pouzdro o průměru 35 mm, luneta a náramek jsou vyrobeny ze dvou oblíbených materiálů klenotnického domu Bulgari : keramiky a zlata. Již déle než 40 let kombinaci obou materiálů úspěšně používá u šperků, konkrétně u legendárního prstenu b.01. Inovativní a kreativní DNA značky Bulgari se odráží v materiálové kompozici. Technika Tubogas, založená na komplikovaném opracování kovu, je aplikována na články černého keramického náramku, osazeného 152 diamanty (celkem 1 ct).

Tento model, který je součástí limitované edice čítající 340 kousků, je tak skutečným skvostem. O dokonalém umění osazení drahých kamenů vypovídá i působivá luneta z růžového zlata, zdobená 38 diamanty (0,29 ct). Střízlivá černá v kombinaci se zářivým zlatem je jedním slovem fascinující.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.