Sociální sítě
Nahoru

Jak z pleti vymazat silvestrovskou noc?

Oslavy konce roku bývají velké. Což se zákonitě podepisuje především na pleti, která je druhý den unavená, dehydratovaná, mdlá a jako bez života. Na detoxikaci organismu byste potřebovali několik týdnů, pokud ale nemáte čas, protože vás po víkendu čeká obvyklý pracovní kolotoč, máme pro vás pár tipů, jak během pár hodin dostat svou pleť zpátky do kondice.

Na co nezapomenout v den D

Oslavy si užijte, jak se patří. Není třeba si nic odříkat, na druhou stranu ale pamatujte na dvě základní pravidla, za která vám vaše pleť druhý den poděkuje. Za prvé – pijte během večera dostatek vody. V ideálním případě prokládejte každý alkoholový drink alespoň jednou sklenkou této čiré tekutiny. Organismus můžete hydratovat také díky čerstvému ovoci s vyšším podílem vody, jako jsou jahody, ananas či grapefruit.

A za druhé – nezapomeňte se po příchodu domů odlíčit. A to i když se vrátíte nad ránem. Pleť se během noci pod nánosy make-upu nedokáže dobře regenerovat, póry se ještě víc ucpou, což vede k akné a oči budou zarudlé a podrážděné. K rychlému odlíčení vám postačí odličovací tamponky BEL cosmetic, které mají hebký a jemný povrch, a váš oblíbený čisticí kosmetický produkt. Pokud ale chcete pleť nejen odlíčit, ale i hloubkově vyčistit, sáhněte po sonickém kartáčku LUNA 4, který z kůže odstraní až 99 % nečistot, včetně kožního mazu a zbytků make-upu.

Druhý den se snažte relaxovat

Pravděpodobně jste si na první den roku 2023 nic extra neplánovali, a to je dobře. Snažte se odpočívat, nikam nespěchejte a věnujte se sami sobě. Na unavené oči dobře poslouží chladivá oční maska, kterou jste si den předtím dali do mrazáku, nebo osvědčený tip našich babiček – vylouhované čajové pytlíky. Skvělou relaxační technikou je i obyčejný ručník namočený v teplé vodě, který jemně přikládejte k tváři a pokud budete mít náladu, dopřejte si relaxační masáž obličeje (protože prokrvení je přesně to, co vaše pleť zrovna potřebuje). A to buď prsty nebo pomocí tonizačního přístroje FOREO BEAR, jenž obličej jemně promasíruje a tím umocní jeho prozzáření. Vyhněte se také kofeinu a alkoholu, naopak navyšte příjem čisté neperlivé vody.

Protože je vaše pleť značně dehydratovaná a citlivá, udělejte si chvilku a naneste na ní výživnou masku. Látková maska Chill Out od značky Kneipp s pačuli a konopným semenem zklidní a vyživí pokožku, která pak bude viditelně pružnější a jemnější na dotek.

Vyplavte toxiny

Přestože váš unavený organismus bude vysílat jasnou zprávu – víc cukru – neposlouchejte ho. Zbavte se všech sladkostí v dosahu a nahraďte je čerstvým ovocem a zeleninou. A nejlepším způsobem, jak ze svého těla dostat škodlivé toxiny, je vypotit je. Pokud se vám nechce cvičit, zajděte si na chvilku do sauny. Nebo si užijte dlouhou procházku rychlejším tempem či jógu. Nastartovaný lymfatický systém a krevní oběh znamenají méně otoků zářivější pleť.

Více z rubriky Kosmetika

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.