Sociální sítě
Nahoru

MINI Cabrio Seaside dorazilo do inveltu

Společnost invelt představila nový model MINI Cabrio z edice SEASIDE, ideální pro jízdu pod širým nebem. MINI, jedinečná a po celém světě velmi oblíbená ikona, je víc než jen automobil: je to příval energie a odhodlání ideální jak pro městskou mobilitu, tak pro maximální využití krásných letních dnů.

Očekávaná novinka vytvořená u příležitosti 30. výročí sportovního čtyřmístného MINI s otevřenou střechou dorazila do inveltu. Nádherná limitovaná edice MINI Cabrio Seaside s exkluzivními prvky designu a výbavy včetně možnosti volby barvy na přání z třpytivě modré Caribbean Aqua nebo bílé Nanuq White, připomínající modré moře a nekonečné bílé pláže, ztělesňuje osvěžující pocit svobody a exkluzivity.

V inveltu si zájemci měli možnost vyzkoušet jízdu v MINI Cabrio Seaside Edition a přenést se tak na klidné pobřeží či pulzující riviéru, ke které patří drinky: v tomto případě z exkluzivního nealkoholického ginu Ceder’s. MINI Cabrio v tomto provedení je k dispozici ve verzi Cooper (kombinovaná spotřeba paliva: 6,4–5,9 l/100 km; kombinované emise CO2: 145–135 g/km, podle WLTP) a Cooper S (kombinovaná spotřeba paliva: 6,9–6,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 157–148 g/km, podle WLTP).

Model Cooper S je vybaven čtyřválcovým motorem o výkonu 178 koní, zatímco verze Cooper nabízí tříválcový benzinový motor o výkonu 136 koní. MINI Cabrio Seaside v nejvýkonnější verzi s 2,0litrovým čtyřválcovým motorem s technologií MINI TwinPower Turbo a výkonem 178 koní je schopen zrychlit z 0 na 100 km/h za 7,2 sekundy. Elektricky ovládanou černou kapotu lze automaticky otevřít nebo zavřít až do rychlosti 30 km/h.

Kromě motoru a možnosti volby ze dvou různých barev, Caribbean Aqua a Nanuq White, design exteriéru zkrášluje dvojice bílých ozdobných pruhů táhnoucích se od bočních dveří až k zadní části vozu a grafické logo „30“ v kulatých číslicích, které oslavuje výročí vozu. Stejné logo se objevuje také na podlahových rohožích. Oba modely MINI jsou vybaveny 18palcovými koly z lehké slitiny v designu Pulse Spoke připomínající pulzující vlny na vodě.

Decentní označení edice „Seaside“ je i na bočních ozdobách, které navazují na oslavu 30. výročí modelu graficky řešenými čísly ve světle a tmavě modré barvě. Kulaté narozeniny oslavuje exkluzivní nápis „Seaside“ ve sportovní oranžové barvě na zádi. Originální klíč od vozu nese číslo „30“, jako odkaz na výročí verze MINI Cabrio.

Interiér MINI Cabrio modelu Seaside Edition je vybaven elegantními sedadly v karbonově černé kůži s loketními opěrkami a kolenními opěrkami pro cestující. Exkluzivitu modelu podtrhuje nápis „Seaside“ vyražený na sportovním volantu. Palubní technika je navíc vybavena nejnovější verzí vlastního informačního a zábavního systému MINI, který zahrnuje audiosystém, navigaci s aplikacemi a poskytuje rychlé ovládání a možnosti přizpůsobení asistenčních systémů řidiče a připojení k internetu. Speciálního modelu MINI Cabrio Seaside, vytvořeného k oslavě 30 let kabrioletu MINI, vznikne jen omezený počet.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.