Sociální sítě
Nahoru

Limitovaná edice nožů Victorinox z damašku

Letošní limitovaná edice Damast přichází v podobě modelu Ranger 55 s čepelí z damascenské oceli a střenkami vyrobenými z jedinečného materiálu Micarta. Nůž není exkluzivní pouze svým vzhledem, ale i dostupností, protože je striktně limitován na pouhých 7000 kusů pro celý svět. Příznivci nového Ranger 55 Mic Damast Limited Edition 2023 tedy musí jednat rychle. V nabídce bude v pražském butiku značky za 11 590 Kč.

Každý rok sběratelé, fanoušci a přátelé značky Victorinox netrpělivě očekávají uvedení limitované edice damaškových kapesních nožů. V pořadí 14. vydání je speciální nejen díky čepeli, ale zejména pro své specifické střenky. Damasteel čepel je vyrobena z celkem 320 neuvěřitelně houževnatých vrstev a zdobí ji charakteristický vzor Dense Twist. Damasteel použitý pro tento nůž kombinuje výtečnou odolnost vůči korozi a vynikající pevnost. Střenky nože jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu

Micarta v elegantním světle béžovém provedení.

Původní Ranger 55, vítěz ceny Red Dot Design, je užitečným a funkčním nástrojem pro jakákoliv městská dobrodružství. Ukrývá v sobě 10 funkcí, které svého majitele připraví na všechny situace. Otevření láhve vína nebo piva během pikniku v parku či příprava sýrového prkna v glampingovém prostředí jsou jen některé z mnoha možností. A aby byl Váš Ranger 55 Mic Damast Limited Edition 2023 ještě výjimečnější, nese každý nůž své unikátní číslo.

Damašková ocel se v historii značky Victorinox těší velké oblibě. Již mnoho let jsou vyráběny limitované edice nejen kapesních nožů, ale vzniklo i několik různých druhů kuchyňských nožů z tohoto velmi speciálního materiálu.

Damasteel posouvá tradiční proces kování damascénské oceli na další úroveň použitím práškové metalurgické oceli. Jedná se o moderní způsob, jak zlepšit a zdokonalit starou tradici s výhodou menšího množství nečistot a mnohem méně inkluzí ve srovnání s tradiční damaškovou ocelí. Damasteel poskytuje zvýšenou houževnatost a zachování ostrosti ve srovnání s konvenčně vyráběnou ocelí. Tehdy stejně jako dnes je vrcholem při výrobě čepele z damaškové oceli její povrchová úprava. Pečlivým broušením, leštěním a leptáním se odhalují jedinečné a charakteristické vzory, které umožňují nahlédnout do duše materiálu.

Ranger 55 Mic Damast Limited Edition 2023 můžete zakoupit v pražském obchodě Victorinox Store na Dušní ulici nebo na jeho oficiálních webových stránkách vxstore.cz. Victorinox zaručuje, že všechny nože a nástroje jsou z prvotřídní nerezové oceli, každá položka má doživotní záruku na jakékoli vady materiálu a jeho zpracování. Victorinox se pyšní více než 135 lety zkušeností s výrobou vysoce kvalitních nožů ve Švýcarsku.

Více z rubriky Pánský svět

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.