Sociální sítě
Nahoru

Vedle restaurace Marie B otevřela vinotéka Vin de Marie

Vína, která se podávají v michelinské La Degustation Bohême Bourgeoise, nově koupíte ve vinotéce Vin de Marie. Co dalšího nabízí nedávno otevřený koncept v Dlouhé ulici?

Vína od českých i zahraničních vinařů, sýry, uzeniny… Vítejte ve vinotéce Vin de Marie na Dlouhé. Otevřeno má od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin, hosté si mohou přijít pro lahev nebo na skleničku vína, které se rozlévá v michelinské La Degustation Bohême Bourgeoise i v sousedící Marii B.

V sortimentu máme především vína od vinařů ze střední Evropy, k tomu střípky z Francie, Itálie, Gruzie. Rádi pracujeme s vinaři, se kterými sdílíme podobné hodnoty a pohled na gastronomii – vybíráme producenty, kteří pracují s minimem zásahů jak ve vinohradu, tak ve sklepě,“ popisuje výběr vín Zdeněk Oudes, sommelier La Degustation Bohême Bourgeoise a spolumajitel nové vinotéky. Vína z Vin de Marie si hosté mohou koupit domů, anebo si poručit sklenku k večeři v Marii B. Ze sortimentu Vin de Marie je také připraveno vinné párování v Marii B.

Součástí nabídky Vin de Marie jsou salámy z rodinné farmy Agrisalumeria Luiset jižně od Turína, sýry ze severního Piemonte z rodinné firmy Luigi Guffanti, piemontské lískové ořechy, meruňková marmeláda ze sadů v rakouském Wachau nebo sardinky La Perle z pobřeží Francie. Doplňkový prodej se bude průběžně měnit a obohacovat.

Vin de Marie vznikla proto, abychom mohli sdílet radost s lidmi, které víno také zajímá a baví. Tváří a srdcem prodejny je Petra Vítková, která má bohaté zkušenosti ze svého bývalého působiště, vinného baru Veltlin v Karlíně,“ doplňuje sommelier Zdeněk Oudes. Ve Vin de Marie se budou časem konat také komorní setkání s vinaři a školení pro personál.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.